Nejlepší horory roku 2015

Pro všechny, kdo se rádi bojí, bude rok 2015 úspěšným rokem. Čekají nás totiž premiéry několika povedených snímků. Některé z nich budou pokračováním známých sérií, jiné přinesou něco úplně nového. Snad si mezi nimi najdeme něco, co nás přiměje budit se v noci hrůzou.

purpurovy-vrch-film-plakat

Doufejme, že nás nové filmy 2015 příjemně překvapí. Loňský rok byl na horory docela bída. Přišel nový díl Paranormal Activity, ale všichni jeho fanoušci vědí, že to není horor, jaký potřebujeme. Pár lekavých scén prostě většinu milovníků tajemna a strachu neuspokojí. Hodně se mluvilo také o Annabelle. Panenka sice byla děsivá, jenže naše hororové touhy prostě nenaplnila.

Vždyť podle Wikipedie je horor umělecký žánr, jehož cílem je u čtenáře nebo diváka vyvolat pocit strachu a děsu. Podaří se to některému z letošních titulů?

Purpurový vrch

Česká premiéra: 15. 10. 2015

Purpurový vrch nás zavede do historické Anglie. Režisér se prý dokonce inspiroval románem Jana Eyrová, aby perfektně zvládl zachytit atmosféru. Děj se odehrává na prosperujícím panství. Mladá hrdinka se vdá, ale později zjišťuje, že její manžel je jiný, než očekávala. Na povrch začne vyplouvat jeho tajemná minulost, všude po domě začne objevovat neobvyklé předměty a bytosti.

Kruh 3

Česká premiéra: 12. 11. 2015

Tuhle klasiku si nemůžete nechat ujít. Ve třetím dílu kultovní série Kruh se vrátíte do minulosti a dozvíte se, co se dělo 30 let před začátkem prvního filmu. Samara pobývala v psychiatrické léčebně a cítila se osaměle, za což se chtěla pomstít. Jenže než to stihla, byla tragicky zabita a utopena. Konečně se o ní tedy dozvíme, co je zač a jak ke svému prokletí přišla.

Neutečeš

Česká premiéra: 16. 4. 2015

Život devatenáctileté Jay se točí okolo školy, kluků a víkendů strávených s kamarády. Jenže po zdánlivě nevinném sexu se stane něco, co jí obrátí život naruby. Ne, neotěhotní. Začnou ji sužovat podivné vize a zdá se jí, že ji neustále někdo sleduje. Společně s kamarády, kteří však její vize nevidí, se vydává na útěk.

Paranormal Activity: The Ghost Dimension

Česká premiéra: 29. 10. 2015

Pátý díl Paranormal Activity v ničem nepřekvapí. Rodina se z New Yorku, kde přišli o dceru, přestěhuje do Kalifornie. Táta má lepší práci a vypadá to na úspěšnější start. Jenže ani v novém domě není všechno v pořádku… Tahle klasika v našem žebříčku prostě nesmí chybět.

Poltergeist

Česká premiéra: 21. 5. 2015

Znáte známý film Polteregist z roku 1982? Tohle bude jeho nové přepracování. Zpracovává naprosto klasický hororový námět rodiny, v jejímž domě se začnou odehrávat podivné věci. Útoky vyvrcholní, když zmizí nejmladší dcera. Pak už není nazbyt a situace se musí začít nějak řešit. Bude letošní verze svým zpracováním lepší než originál?

Svatý Mikuláš

Česká premiéra: 5. 3. 2015

Nakonec nemůžeme opomenout, že i u nás doma se letos uskutečnil jeden větší pokus o vzkříšení hororové scény. Točí se okolo bývalého ústavu, kde dodnes bloudí duše pacientů. Film je pojat jako natáčení studentů FAMU, a tak působí trochu amatérsky. Lekačka je to ale místy dobrá, některé efekty jsou také povedené.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Levné ubytování pro studenty

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Chcete přesunout sídlo firmy do Prahy, ale nemůžete si dovolit držet celý rok kancelář? Objevte šikovný nástroj s názvem virtuální sídlo.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz