PRIM AVIATIK poklona československému letectví

Vydání nové edice hodinek PRIM od jediného českého výrobce ELTON hodinářská vždy doprovází nějaká příležitost, ať už jde o výročí, či významnou část naší historie. Jinak tomu není ani nyní, kdy do světa vtrhla další novinka, konkrétně hodinky PRIM AVIATIK.

Ty vznikly u příležitosti rovnou dvou významných výročí. Je tomu totiž již 70 let, co byl v Novém Městě nad Metují založen pobočný závod podniku Chronotechna. Právě tento národní podnik se věnoval vývoji a výrobě hodinek.
Druhým výročím, které stojí za připomenutí, je to, že přesně před 50 lety se podnik osamostatnil a od té doby nese jméno ELTON.

Tématem, které hodinky nesou, je československé letectví. Náramkové hodinky totiž s letectvím velmi úzce souvisí. Během počátku, kdy ještě bylo zapotřebí sledovat délku letu, sloužily jako záložní ukazatel času v případě, že by s palubními hodinkami nastal jakýkoliv problém. Na zápěstí je tedy nosil téměř každý, kdo v té době vzlétl do oblak. To je také důvodem, proč je vzhled stylizován do designu tehdejších leteckých hodinek. Historický font indexů tento symbolický vzhled umocňuje.
Každá nová edice sebou přináší spousty novinek, které jen potvrzují, že výrobci mají opravdu zlaté ručičky. Specifickým prvkem tohoto kousku je vnitřní dvoubarevná otočná luneta s 24 hodinovým ukazatelem. Díky čtvrté ručce je také možné sledovat druhé časové pásmo GMT. Úplně poprvé jsou také u hodinek použity dvě korunky. Sekundární korunka slouží k nastavení výše zmíněné otočné lunety. Navíc je také doplněna o piktogram roztočené vrtule. Limitovaná edice o 50 kusech má zabudovaný rhodiovaný mechanický strojek PRIM, kalibr 93-1 s ručním nátahem. Zadní víko je ozdobeno vygravírovanou siluetou symbolického letounu Letov Š-2. Ten stojí za zmínku z toho důvodu, že se jednalo o vůbec první vojenské letadlo zkonstruované a sériově vyráběné v tehdejším Československu.  Vzhled je doplněn o nápis “Vzduch je naše moře”, což bylo dobovým heslem letectví. Krásným detailem, který je pomyslnou třešničkou, je ozdoba na hodinové ručce. Řeč je o motivu pilotního odznaku, který zdobil uniformu letců, kteří po okupaci bojovali na území Francie, Sovětského svazu či Velké Británie.

Více informací o limitované edici naleznete na stránkách www.prim.cz.

3 komentáře od “PRIM AVIATIK poklona československému letectví”

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz