MotivP TALKS: Přednášky odborníků online a v češtině

Slyšeli jste někdy o TED Talks? Jsou to přednášky konané po celém světě, na kterých promlouvají laureáti Nobelových cen, významní politici, majitelé firem, ředitelé organizací, vědci a výzkumníci a další významní lidé. Ale proč se orientovat na zahraniční řečníky, když i v Česku se koná mnoho přednášek a konferencí, na kterých promlouvají opravdové kapacity ve svém oboru?

motivp

Také u nás existuje organizace, která zajímavé přednášky vyhledává, nahrává je a dává zdarma k dispozici na internetu. Poslechnout si povídání od někoho z našich krajů je v mnoha ohledech možná ještě přínosnější, protože je to prostě aktuálnější pro místo, kde žijeme. Navíc je to v češtině, takže bez problémů všemu porozumíte a nemusíte čekat, než se někdo uráčí zrovna tuhle přednášku opatřit titulky.

Organizace, která videa z přednášek na svůj portál umísťuje už od roku 2012, se jmenuje MotivP. Podle toho získala název iniciativa MotivP TALKS, v rámci níž se podařilo nashromáždit už přes 3000 videí. Všechna jsou dostupná na motivp.com/talks/, seřazená jsou od nejnovějších.

Nejsledovanějším videem poslední doby je JetSurf – Posouvání hranic vodních sportů.

Myšlenky, které stojí za to

Cílem projektu vzdělávací agentury MotivP je sdílet myšlenky, které za to stojí. Vyhledávají nejzajímavější a nejnavštěvovanější české a slovenské konference, projevy řečníků natáčí a spravují ve videoportálu. Vše je k dispozici úplně zdarma, protože lidé by měli mít možnost se vzdělávat a rozšiřovat si obzory bezplatně, pokud o to mají zájem. YouTube nebo zmiňované TED Talks také nejsou placené a projekt MotivP TALKS jde v jejich šlépějích. Přístupem zdarma, kvalitou i filozofií celé myšlenky.

Konference v podobě videa + odpovídající prezentace

V jedné věci mají však MotivP TALKS o dost navrch. Zatímco na jiných zdrojích najdete jen videozáznamy přednášek, MotivP je doplňuje o prezentace. Při spuštění videa se vám nalevo zobrazuje video a napravo prezentace, která přesně koresponduje s videem. Je to tak načasované, aby snímky odpovídaly tomu, o čem přednášející mluví. Příkladem může být přednáška PhDr. Františka Hroníka … být lepší. Pan Hroník je ředitelem MotivP a „být lepší“ je sloganem celého projektu přednášek zdarma pro všechny.

Na co se určitě kouknout?

Seznam videí se stále rozšiřuje, poslední jsou jen pár dnů stará. Každopádně doporučujeme půlhodinovou přednášku Andreje Kisky (současného slovenského prezidenta) s názvem Zaujetí jako konkurenční výhoda. Ta má totiž na MotivP TALKS úplně nejvíce zhlédnutí.

Mezi další známá jména, na jejichž přednášky na portále narazíte, patří Andrej Babiš, Radim Jančura, Dominik Duka nebo Pavel Hurajt. Témata jsou různá od marketingu, přes rozvoj osobnosti až po sporty. V poslední době je velký zájem třeba o přednášku o vodních sportech a produktu JetSurf.

Podívejte se. Jen tak, je to zadarmo. Třeba se něco dozvíte. Určitě to pro vás bude přínosnější než ztrácet čas sledováním YouTuberů.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Levné ubytování pro studenty

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Chcete přesunout sídlo firmy do Prahy, ale nemůžete si dovolit držet celý rok kancelář? Objevte šikovný nástroj s názvem virtuální sídlo.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz