Jak napsat dobrou tiskovou zprávu

Tisková zpráva je jedním z nejzákladnějších a nejrozšířenějších prostředků pro komunikace mezi námi a médii. Napsat kvalitní tiskovou zprávu, která by dokázala zaujmout, není zrovna lehký úkol. Chcete-li napsat atraktivní tiskovou zprávu, která neskončí „v koši“ a kterou vůbec někdo vezme na vědomí, stačí se držet několika zásadních psaných i nepsaných pravidel. Při jejich dodržení je úspěch (skoro) zaručen.

Jak napsat tiskovou zprávu

více v článku...

Tip redakce:  Oddlužení pohledávky

Jak napsat tiskovou zprávu obr.1

Tisková zpráva – Vše začíná už před samotným psaním tiskové zprávy

 

Pro tiskovou zprávu je důležité mít zajímavé téma. Hlavní zásadou při psaní tiskové zprávy je, že musí zaujmout. Jakmile bude nezajímavá, nudná, bez nápadu, skončí v záplavě několika desítek, ba dokonce stovek podobě strukturovaných tiskových zpráv, které nikdo ani zdaleka nedočetl až do konce. Téma je nutné dobře zvážit. Tiskových zpráv se denně napíše nespočetné množství, většina z nich však končí „pod stolem“ již během prvního třídění.

 Tisková Zpráva Jak napsat Tiskovou zpravu Press web

Jak napsat tiskovou zprávu obr.2

Tisková zpráva

O zaujmutí doslova „na první pohled“ by se měl postarat titulek

Tip redakce:  Tipy na vánoční dárky na poslední chvíli aneb jak potěšit (nejen) jazykové nadšence

Titulek je první část textové zprávy, kterého si novinářovo oko všimne. Měl by být jasný, stručný, ale zároveň dostatečně zajímavý a atraktivní, aby dokázal přitáhnout pozornost díky zajímavému tématu, který je rozepsán v odstavcích pod ním. Titulek by neměl být delší než jeden řádek. Důležitou funkci zastává i první odstavec, tzv. perex. V tomto odstavci by měl být shrnut obsah celé zprávy v několika jednoduchých, ne příliš rozvitých větách. Dále postupujte ve psaní dalších odstavců. Platí, že nejdůležitější informace se mají řadit do popředí zprávy, ty méně důležité ke konci. Vhodným prvkem, který dokáže tiskovou zprávu oživit, je přímá řeč.

Jak napsat Tiskovou zpravu

Jak napsat tiskovou zprávu obr.3

Délka tiskové zprávy

Délka tiskové zprávy by neměla překročit 500 slov. Delšími zprávami se pravděpodobně nebude nikdo zabývat. Na samotný závěr tiskové zprávy se zpravidla uvádí kontaktní osoba, na kterou se v případě zájmu může novinář obrátit.

Tip redakce:  Balíky do různých ústavů. Kam je poslat můžete a kde se nejspíš ztratí?

Tisková zpráva má mít příběh

Každá tisková zpráva by měla mít příběh. Výběru tématu byste měli věnovat dostatek času. Aktuálnost vaší tiskové zprávy jistě bude „bodem“ k plusu. Nezapomínejte ani na grafickou podobu, která též patří mezi první části, kterých si čtenář všimne nejdříve.

Pro vydání tiskové zprávy volejte

Tel.: 774 509 555

nebo pište e-mail: info@press-media.cz

Seznam PR webů, kde publikovat PR článek.

4 Komentáře od “Jak napsat dobrou tiskovou zprávu”

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz