Historie firmy Lego

Snad každý už jistě slyšel o proslulé společnosti Lego. Slovo Lego je tak nesčetněkrát skloňováno a to zejména s kvapem se blížícími Vánocemi. Skloňují ho tak děti, které touží po oblíbených tematických sériích stavebnic Lego, a proto je neopomenou vepsat na seznam přání pro Ježíška. Ovšem ve všech pádech si se slovíčkem Lego pohrají i rodiče, kteří vybírají tu pravou Lego stavebnici, jako dárek k Vánocům pro své děti, samozřejmě od Ježíška!

lego

Historie dánské firmy Lego se započala roku 1932. Tehdy příliš nemajetný dánský tesař Ole Kirk Christiansen začal s výrobou dřevěných hraček. Je kupodivu, že co začalo dřevem ve finále skončilo plastem. K výrobě z plastu společnost přikročila až kolem roku 1947 a byl to opravdu dobrý tah! Díky tomuto rozhodnutí si teď mohou děti hrát s úžasně barevnými plastovými kostičkami s jedinečným a patentovaným systémem spojování.

Tip redakce:  Odlište se originálním krytem na mobil

Dnes je společnost Lego třetím největším výrobcem hraček a nabízí dětem neuvěřitelné množství tematických sérií. Díky nim děti vstupují do dobrodružného světa Ninja želv, do magického světa CHIMA  a k šálku čaje usedají s pěti kamarádkami z Lego Friends. Společnost Lego má pro každého něco. Ať už holčičky, chlapečci nebo malé děti – ti všichni si užijí spoustu zábavy.

Lego svět – spoustu možností, jak si hrát

Díky Lego stavebnicím se tak dětský pokojíček může proměnit pokaždé v jiný svět. Lego totiž sází na příběh, jehož jsou stavebnice plné! Děti si tak nejen stavějí, čímž rozvíjejí svou jemnou motoriku, prostorové vnímání, tvořivost a další praktické vlastnosti, ale jsou i plně vtaženy do poutavého příběhu, jehož se stávají součástí.

Tip redakce:  Když se řekne floristika

Lego společnost nabízí spoustu poutavých sérií. Mezi oblíbené série určené klukům patří zejména Lego stavebnice Ultra Agents, Star Wars, Ninjago, Technic a další série, jež mají společný cíl a to zabavit kluky  a umožnit jim se zapojit do záchrany světa! To holčičky zachraňovat svět nemusí. Mají důležitější věci na práci! Probrat holčičí záležitosti u šálku čaje. Holky z Lega Friends dobře vědí, jak se věci mají. Andrea, Mia, Stephanie, Emma a Olivia jsou připraveny  holčičky vlídně přivítat do jejich kouzelného městečka Heartlake.

Cílem stavebnic Lego je maximálně zaujmout pozornost dětí, stoprocentně je zabavit a plně uspokojit jejich potřeby. Nezřídka jsou Lego stavebnice oblíbené i u rodičů. Ti dostatečně ocení, když si jejich děti klidně hrají a oni tak mají dost času na sebe. Se stavebnicemi Lego se teď rodiče nemohou zbavit pocitu, že jsou děti ve škole, tak tiše si hrají! Proto se nedivíme, že jim rádi kupují nové a nové série. Na závěr nás napadá jedna otázka: “ Jestlipak zakladatel společnosti Lego – Ole Kirk Christiansen v době kdy začínal tušil, že dnes téměř každé dítě s radostí najde svou oblíbenou stavebnici Lego pod vánočním stromečkem

Tip redakce:  Chloupky pod lupou historie: Jak si ženy upravovaly intimní partie napříč dějinami?

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz