Buďte při běhání vidět

Pokud jste propadli běhu, jistě vás nezastaví ani nepřízeň počasí, natož tma. Dbejte však především na svou bezpečnost, buďte vidět!

Pořiďte si reflexní prvky a zabraňte případné tragédii. Pokud běháte v úseku kolem krajnice cesty, chraňte sebe i ostatní, dbejte na opatrnost a ukažte se řidičům i kolemjdoucím.

Do základní výbavy již nepatří jen čelovky, sáhněte také po běžeckém oblečení a botách z nové kolekce Nike Flash Pack. Reflexní běžecké oblečení a voděodolné, reflexní běžecké boty Nike vás udrží v teple, suchu a reflexní potisky vás zviditelní i v té nejhlubší tmě.

Reflexní běžecké oblečení

Do tohoto chladného počasí sáhněte po vestě s ultralehkou izolací, prodyšností a 100% viditelností. O co jde? O vestu z kolekce Nike Flash Pack, která je snem každého běžce. Do opravdu nepříznivého počasí je ideální volbou bunda NikeShieldRunner Flash taktéž s reflexními prvky.
Bez kvalitních běžeckých bot se neobejdete!

Kolekce Nike Flash Pack nabízí široký výběr voděodolných bot s 360-stupňovým reflexním pokrytím. Při nasvícení plynule přechází v celé škále barev – úžasný pohled.

sport

Běhání ve tmě

V kolekci jsou běžecké boty určené pro běh po silnici a zpevněných cestách, které poskytují velmi citlivé tlumení s podporou stability. Lepší stabilitu oceníte hlavně, pokud máte problém s pronací, neboť pomáhají držet nohu v rovině.

5 užitečných rad pro běh ve tmě

Netrapte se v noci tím, že vám k sobě oblečení a boty úplně neladí, vyberte si z kolekce Nike Flash Pack a jedna starost vám odpadá. Soustřeďte se na funkčnost vybavení, kdy je dostatečný počet tenkých vrstev velmi důležitý.

Funkční prádlo zároveň spolehlivě odvede od vašeho těla pot, který vás po setmění bude chladit více, než by bylo vhodné. Kvalitní boty jsou samozřejmostí a měly byste jejich výběru věnovat velkou pozornost!

Nike_Running_Flash_2_HO13_hd_1600

1. Tvrdost běžeckých bot vybírejte podle preferovaného terénu

Pro běhání v lese, na louce a po nerovném terénu zvolte tvrdší běžeckou obuv, která zaručí dostatečnou stabilitu. Na asfaltu a betonu musí být boty zase naopak dostatečně změkčené.

Pamatujte také na to, že čím je terén tvrdší, tím by měla být vyšší, pružnější a silnější podrážka, aby mírnila nárazy nohy na nerovnosti terénu. Materiál svršku musí být dostatečně prodyšný, absorbovat vlhkost a také se přizpůsobit anatomickému tvaru každé nohy.

Nevhodná obuv může zapříčinit nepříjemné bolesti páteře, hlavy a zvyšuje riziko tvorby křečových žil.

2. Nezapomeňte na čelovku

Bez čelovky se do nočního běhu raději nepouštějte, ať máte na sobě sebevíce reflexních prvků. Čím více jste vidět, tím lépe pro vás i pro vaše okolí. Kvalitní čelovka a reflexní oblečení vám opravdu mohou zachránit život!

3. Běhejte tam, kde to znáte

Přizpůsobte si trať. Je vždy lepší běžet někde, kde to alespoň trochu znáte. Ocení to nejen vaše kotníky. Na dobře známém terénu se vám bude lépe udržovat vaše tempo a máte větší přehled o nerovnostech.

4. Pepřový sprej pro vaši ochranu

Obavy z možného přepadení jsou v dnešní době zcela na místě, a je úplně jedno, jestli jste křehká žena nebo silný muž. Ne vždy máte jistotu, že nebezpečí utečete. Pepřový sprej vám může pomoci při nepříjemném střetu s lidskými útočníky i agresivními zvířaty.

5. Neberte mobil jako pouhou přítěž

Je samozřejmé, že při oblíbeném běhání nechcete být rušeni telefonáty, ale postačí vypnout zvuk. Určitě nenechávejte mobil doma, obzvláště pokud si naplánujete novou trasu.

Nejen, že vám funkce GPS pomůže vrátit se na správnou cestu, pokud z ní sejdete, ale kdyby něco, tak můžete zavolat pomoc.

Doufáme, že váš noční běh bude vždy bezpečný a v pohodě!

Vaše běžecká speciálkaMůjběh

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Levné ubytování pro studenty

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz