Audi předalo už 100 vozů soukromým týmům

Audi předalo už 100 vozů soukromým týmům

 

Audi Sport má nového zákazníka v podobě týmu MS RACING, který přechází k Audi a letos nasadí v seriálu vytrvalostních závodů ADAC GT Masters 2013 dva nové vozy R8 LMS ultra.
Audi liefert 100. Kunden-Rennwagen aus
Zástupci společnosti quattro GmbH předali závodnímu týmu jubilejní stý závodní vůz vyrobený v pobočce v Heilbronnu-Biberachu, která spadá pod výrobní závod Neckarsulm.

• Jubilejní Audi R8 LMS ultra převzal soukromý tým MS RACING
• Tým aktuálního mistra závodní série ADAC GT Masters přechází na vozy značky Audi
• Vůz s pořadovým číslem „100“ je důkazem úspěšnosti celého programu

Přibližně čtyři roky po zahájení zákaznického programu předala společnost quattro GmbH do rukou soukromého týmu již 100. exemplář závodní verze vozu Audi R8. Jubilejní předání je pro projekt, zaměřený na soukromé týmy a existující teprve od roku 2009, symbolickým milníkem. Vůz Audi R8 LMS ultra je již třetím evolučním stupněm modelu GT3. Pro USA je v nabídce také verze GRAND AM, která v lednu vyhrála třídu GT v závodě 24 h Daytony.

Tip redakce:  Sázíte na fotbal, myslíte, že se vyznáte?

„Značka Audi je s motoristickým sportem úzce spjata a obliba závodních vůz Audi mezi soukromými týmy po celém světě je dalším dokladem našeho náskoku díky technice, který mohou v každodenním provozu zažívat i všichni řidiči sériově vyráběných vozů Audi,“ říká Anna Gruberová, ředitelka divize Audi společnosti Porsche Česká republika.

Předání vozu Audi R8 LMS ultra se zúčastnil Sebastian Asch, předloňský mistr závodní série ADAC GT Masters, společně se svým týmovým kolegou Florianem Stollem. Závodní inženýr Ralph Stoll převzal klíčky od vozu z rukou Dirka Spohra, vedoucího oddělení pro řízení vztahů se zákazníky Audi Sport. Tým z Waldshutu-Tiengenu oznámí kompletní sestavu jezdců před zahájením sezóny 27. dubna v Oscherslebenu.

Tip redakce:  Voda do kanceláře by měla být samozřejmostí

„Máme velkou radost, že se tým MS RACING poprvé rozhodl pro Audi,“ zdůrazňuje
Franciscus van Meel, jednatel společnosti quattro GmbH. Stoprocentní dceřiná společnost Audi se sídlem v Neckarsulmu vyvíjí, vyrábí a prodává závodní vozy s logem čtyř kruhů, určené pro soukromé týmy. „Kvality našich závodních vozů podtrhuje jejich sportovní bilance s již 18 mistrovskými tituly a mnoha vítězstvími ve velkých čtyřiadvacetihodinových vytrvalostních závodech na Nürburgringu, ve Spa, Daytoně a Zolderu. Závodní vůz je z více než 50 procent postaven na základě sériového vozu. Dodáním stého exempláře zároveň posilujeme naše postavení na celosvětovém trhu. R8 je v současnosti nasazován do závodů v Austrálii, Asii, Evropě a Severní i Jižní Americe,“ dodává van Meel.

Tip redakce:  Titul MBA je stále populárnější

 

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz