Zlepšete si angličtinu a najdete vysněnou práci

Má žena pracovala přes 10 let ve stejné firmě. Dokončila vysokou školu, porodila mi krásnou dceru a ještě v průběhu mateřské dovolené začala pracovat v neziskové organizaci zaměřené na pomoc sociálně slabým rodinám. Práci milovala a vykonávala ji s respektem a pokorou.

Žena je loajální a i přesto, že v neziskové organizaci není peněz nazbyt, vždy se snažila o ty nejlepší výsledky. Bohužel jak šel čas, stát přestal organizaci přiznávat finance a celá společnost se dostala do tak tíživé situace, že musela ukončit své působení.

Žena se díky tomu ocitla ve svých čtyřiceti letech bez práce a finanční zajištění domácnosti zbylo celé na mě a na našich skromných úsporách.

Se ženou máme nyní dvě děti ve věku 10 a 14 let. Já pracuji jako správní cestmistr, tudíž mé finanční ohodnocení taktéž není ideální a na živobytí celé rodiny nestačí.

Se ženou jsme si tedy sedli k počítači a začali hledat zaměstnání, na které má s vysokou školou se sociálním zaměření kompetence, ve kterém využije své zkušenosti a které by ji bavilo a nám by pomohlo získat prostředky na placení energií, složenek, jídla a ostatních nutných potřeb pro čtyřčlennou domácnost.

Následně jsme odeslali nespočet životopisů a žena se účastnila pár osobních pohovorů. Kámen úrazu byla bohužel její „neznalost“ jazyka, na které vždy ztroskotala. Angličtina je dnes naprostým základem a spousta pracovních pozic je na anglické komunikaci založena.

Nemluvím ani o skutečnosti, že na řadě pracovišť vyžadují znalost dalšího zahraničního jazyka minimálně na úrovni B2.

Rozhodli jsme se tedy, že naše malé úspory investujeme do jazykového vzdělání mé ženy. Zadali jsme si do vyhledávače „angličtina Brno“ a vybrali jsme jazykovou školu PELICAN, která sídlí na ulici Lidická 9, což je asi pět minut od našeho bytu.

Žena tedy nastoupila na intenzivní kurz angličtiny u PELICANA. Svojí pílí a se schopnostmi lektorky se dostala brzy na požadovanou úroveň. Díky tomu, že škola má právo státní jazykové zkoušky, se žena rozhodla, že udělá vše pro to, aby se na zkoušku připravila a úspěšně ji zvládla.

To se jí následně podařilo. Byla na sebe velice pyšná. Po absolvování zkoušky obdržela certifikát, který ihned přiložila ke svému životopisu.

Má žena je nyní naprosto samostatná a její pracovní nasazení na ní s respektem obdivuji. Pracuje jako projektový manažer. Koordinuje evropské projekty zaměřené právě na pomoc sociálně slabým rodinám, díky čemuž cestuje po světě, získává neuvěřitelné množství cenných zkušeností a poznává skvělé lidi.

Já i děti ji s radostí podporujeme a na zahraniční cesty často odjíždíme s ní.

Jazykový kurz navštěvuji u PELICANA nyní už i já a mé děti a věříme, že „znalosti jsou poklad, který budou svého majitele všude následovat“ a pomohou nám prožívat život plný zážitků.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz