Co je dnes nabízeno opravdu ZDARMA

Žijeme dnes v době, kdy se ze slova ZDARMA stala prakticky obchodní praktika. Když si koupíte jeden výrobek, dostanete k němu zdarma druhý. Při nákupu dovolené dostanete pobyt pro vaše děti zdarma.

Co mají tyto nabídky společné? Že nejsou doopravdy zdarma, ale ve skutečnosti jsou náklady na produkt zdarma zohledněné v ceně vámi zakoupeného výrobku anebo dovolenkového zájezdu. Prakticky jste taknedostali ve skutečnosti nic zdarma, ale koupili jste si dva výrobky, z nichž ten druhý byste si s největší pravděpodobností dobrovolně nepořídili.

Stejně jako slovo SLEVA, které dříve označovalo výrobky zlevněné ať již z důvodu jejich zastaralosti či nemódnosti, tak dnes označuje prakticky každý druh zboží v obchodě. Slova zdarma a sleva se dnes staly běžnými slovy, která v mnohých případech pouze nahrazují starší výrazy NABÍDKA a KOUPĚ.

Pochybné nabídky pouličních prodejců

K čemu podobné nabídky vedou? K tomu, že lidé postupně přestávají věřit, že věci „zdarma” jsou doopravdy poskytovány bezplatně. Tento pocit živí v lidech i všudypřítomní pouliční prodejci. Osloví-li vás člověk na ulici s něčím, co je „zdarma”, většinou jej již v rámci ostražitosti rychle a v rámci možností zdvořile odmítáme.

Je to hlavně z toho důvodů, že dotyčná osoba na ulici je v 99 % případů prodejce a snaží se vám vnutit nějaký zbytečný a předražený produkt. Slovo zdarma vás má jen zaujmout a upoutat vaši pozornost. Slíbenou věc „zdarma” vám pak nedají vůbec anebo ji začnou podmiňovat nákupem zbytečných a předražených služeb nebo výrobků.

Tito prodejci parazitují na elementární lidské slušnosti a zneužívají toho, že řada lidí je nedokáže odmítnout, když už se s nimi jednou dají do řeči.

Zdarma, ale něco za něco

Nejmenované rádio rozdává vždy v létě na veřejných prostranstvích zmrzlinu zdarma. To je obzvláště v letních měsících velmi příjemné, zmrzlina však není zcela zadarmo. Většinou vás recipročně požádají, abyste jim za dárek poděkovali do mikrofonu. Pokud se vám podaří poděkovat srozumitelně a přidáte třeba i nějaký ten roztomilý vtip či bonmot, dostane se vaše poděkování i do vysílání tohoto rádia.

Zmrzlina je tedy sice zdarma, ale skutečným motivem tohoto dárku je si vás vděčností zavázat a přesvědčit vás tak k pochválení jejich rádia. Jiné rádio zase každý den rozdává snídaní za stejných podmínek, dostanete jí výměnou za poděkování do mikrofonu.

Druhou zajímavou kategorií něco za něco jsou předvolební mítinky. Ať už jsou to pověstné koblihy, klobásky, gulášky a hudební vystoupení. Strany podobné věci nedělají také nezištně, ale s nadějí, že jim v záchvatu vděčnosti dáte v nadcházejících volbách svůj hlas.

V tomto případě lze však reciprocitu mnohem snáze odmítnou, než je tomu v případě pouličních prodejců.

Například Felix Slováček si posteskl, jak mohl dostat ve volbách do Senátu, tak málo hlasů, když jen on sám osobně rozdal přes 5 000 cédéček

Tady je svět ještě v pořádku

Existuje v dnešní době pochybných obchodních praktik vůbec nějaká věc, která je doopravdy zdarma? Světlou výjimkou je Jazyková škola PELICAN a její ukázková hodina zdarma. Jazyková škola PELICAN sídlí na ulici Lidická ve středu města Brna.

Ukázková hodina vám umožní poznat zkušené lektory a prostředí jazykové školy. V prostorách školy si můžete prohlédnout interiér, obsloužit se kávou, čajem a využít bezplatného internetového Wi-Fi připojení.

Ukázková hodina angličtiny je skvělým začátkem, pokud jste se cizím jazykům ještě nikdy pořádně neučili. Angličtina je dnes nejrozšířenějším jazykem na světě a její znalost je i v České republice nezbytná pro většinu lépe placených a kvalifikovaných pracovních pozic.

I kdybyste se po ukázkové hodině zdarma nakonec pro žádný z jazykových kurzů PELICAN nerozhodli, získali jste alespoň bezplatně jednu hodinu jazykového vzdělávání, a to se přece vyplatí.

Ukázková hodina zdarma, která je doopravdy zdarma, čeká jen a jen na vás na tomto odkaze, stačí se jen přihlásit. Tak neváhejte a přihlaste se ještě dnes. Koneckonců nic vás to stát nebude.

1 Komentář od “Co je dnes nabízeno opravdu ZDARMA”

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz