Zemětřesení v Itálii si vyžádalo 247 obětí

Zemětřesení v Itálii

V noci z úterý na středu zasáhlo střední Itálii, konkrétně oblast Umbrie, silné zemětřesení o síle 6,2 stupně Richterovy škály. Další otřesy na sebe nenechaly dlouho čekat a zemi zasáhly ve středu odpoledne. Úřad civilní obrany udává, že se počet obětí vyšplhal na 247.

Zemětřesení v Itálii

Zemětřesení v Itálii

Středeční odpolední otřesy byly slabšího rázu, měly 4,9 stupně. I tak pochopitelně vyvolaly mezi lidmi paniku.

Situace je kritická ve městě Amatrice, které bylo z větší části zničeno. Podle starosty městečka Amatrice Sergia Pirozziho je momentálně nejdůležitější zachránit co nejvíce životů. Pod troskami sutin zůstalo mnoho lidí, po kterých pátrají záchranné služby i dobrovolníci. Asi polovina všech obětí zahynula právě v Amatrice. Záchranu přeživších stěžuje výpadek elektřiny a zejména poškozená nemocnice. Zranění tak leží přímo na ulicích.

Mezi dalšími vážně poničenými městy jsou Accumoli, Pescara del Tronto či Arquata del Tronto

Epicentrum zemětřesení se nacházelo u města Rieti. Otřesy byly údajně cítit až ve 150 kilometrů vzdáleném Římě. Itálie je poměrně velmi seizmicky aktivní oblast. Poslední velké zemětřesení zemi zasáhlo v roce 2009.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Profolio.cz

Zprávycz.cz

OnlinePraha.cz

1 Komentář od “Zemětřesení v Itálii si vyžádalo 247 obětí”

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz