Zákaz kouření nemusí být žádným problémem

Kolem zákona, jehož součástí je i úplný zákaz kouření v hospodách i restauracích, bylo řečeno mnohé. Jedni nadávají, že jde o porušování lidských práv a volného trhu, jiní oceňují, že již nebudou muset vdechovat škodlivé výpary, podobně jako je tomu takřka v celém vyspělém světě.

Takovéto nadávání a hořekování ovšem nemá žádný opravdový efekt. Zákon platí, jeho porušování znamená hrobu pokuty, v případě podnikatelů jsou tresty zvlášť vysoké. Nakonec se s ním srovnají kuřáci i nekuřáci, příznivci i odpůrci, mladí i staří. Co ovšem máte dělat, pokud kouříte a chcete při tom navštěvovat pohostinská zařízení?

Choďte kouřit ven

Jednou z možností, k níž se uchýlila naprostá většina kuřáků, začala jednoduše chodit kouřit před hospodu. Obyvatelé přilehlých nemovitostí se s tím většinou srovnávají pouze s nevolí, naopak ti, kteří sedí uvnitř hospody či restaurace oceňují, že jim nenačichne oblečení.

Chodit kouřit ven rovněž znamená využívat zahrádek. Na těch totiž zákaz kouření v drtivé většině případů neplatí. Ačkoliv některým dalším zákazníkům to může vadit, vy tím žádný zákon porušovat nebudete.

Vydržte to bez kouření

Druhou možností je pokusit se vydržet návštěvu hospody bez kouření. Pro těžké kuřáky, kteří denně „zvládnou“ i několik krabiček, nejspíš neřešitelný problém. Příležitostní kuřáci, kteří vykouří maximálně pár cigaret denně ovšem mohou zkusit těch pár hodin bez cigarety vydržet.

Tip redakce:  Přivýdělek na internetu? Žádný problém!

Přestaňte kouřit

Asi nejradikálnější možností je s kouřením přestat úplně. Pro většinu kuřáků nejspíš nepředstavitelná alternativa, ze zdravotního i finančního hlediska se však jedná o možnost úplně nejlepší. Odvyknout kouření není nic jednoduchého, je třeba začít pomalu omezovat množství cigaret, které vykouříte. Využít také můžete rozličné pomocníky, od náplastí přes žvýkačky pro mechanické náhražky.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Tiskové-zpravy.eu     

Press-Media.cz

Centrum-Zpravy.cz

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz