Zahradní lehátka pro pohodové léto

Zdá se vám, že potřebujete vypnout?

Hledáte perfektní místo, kde budete mít klid a ticho?

Zkuste se natáhnout do zahradního lehátka a zapomenout chvíli na všechny starosti všedního dne.

Dokonalou relaxaci potřebuje čas od času každý z nás. Přestože můžete klidně odpočívat i doma u televize, není to nic proti tomu, když jste venku na čerstvém vzduchu a uklidníte si pocuchané nervy pohledem do zeleně, kterou kolem sebe uvidíte na své zahradě (samozřejmě pokud nejste vyznavači kamenného stylu a máte vůbec na zahradě nějaké květiny či trávu).

Zahrada je ideální útočiště, kde můžete jen tak polehávat u bazénu, číst si dobrou knihu nebo si pozvat partičku přátel a společně se opalovat, popíjet drinky a lenošit. K tomu budete samozřejmě potřebovat vhodné doplňky. Jedním z nich je i kvalitní a pokud možno stylové zahradní lehátko k bazénu, které zajistí dostatečný prostor k odpočinku.

Jak vybrat vhodné zahradní lehátko?

Není to sice nic složitého, ale umět si dobře vybrat je potřeba. Pokud si totiž vyberete to pravé, budete nejen nadšení, ale také si skvěle odpočinete.

Existuje mnoho faktorů, které je nutné při nákupu zohlednit, ale pro každého jedince je důležité něco jiného. Jeden dává přednost pohodlí, jiný zase ceně a další pak vzhledu. Zkuste to namixovat a vybrat si takové zahradní lehátko, ať už klasické či skládací, jež bude kombinací všech těchto faktorů či spíše vlastností a věřte, že budete maximálně spokojení.

Hlavně pohodlí

To je asi zásadní, protože lehátko, které nebude pohodlné je vám k ničemu, protože si na něm nijak neodpočinete. Mělo by být vhodně ergonomicky tvarované a zároveň kopírovat správné zakřivení páteře, jinak vás po každém poležení na lehátku budou pěkně bolet záda.

Další, co by pro vás mělo být důležité, je kvalita materiálu, použitého při výrobě. V tomto případě je dobré prohlédnout si případné reference a zkušenosti od jiných zákazníků, kteří již takové zboží zakoupili před vámi. Nehledě na to, že si musíte rozmyslet, jak často budete mít čas věnovat se údržbě takového lehátka.

Čemu musíte věnovat pozornost u jednotlivých zahradních lehátek?

Dřevěná a ratanová lehátka

Pro začátek je potřeba si uvědomit, že každý materiál vyžaduje něco jiného, tudíž se jednotlivé způsoby údržby mohou lišit. Mezi nejnáročnější patří dřevo a ratan. Oba tyto přírodní materiály vyžadují stoprocentní péči, aby si zachovaly svůj přirozený vzhled. Ochranu proti nepříznivému počasí a všem vnějším vlivům zajistíte pravidelným natíráním pomocí speciálních olejů a dalších přípravků. Díky nim budou dřevěná zahradní lehátka dlouho krásná a dobře chráněná.

  • Dřevěná i ratanová lehátka nejsou vhodná k tomu, aby zůstala natrvalo umístěna venku na zahradě, zejména pokud prší nebo je mráz. Dobře jim ale nedělá ani příliš prudké slunce. Pokud je tedy nějaký čas nepoužíváte, uložte je do zahradního domku či garáže, nebo je zakryjte ochrannou plachtou, kterou můžete zakoupit spolu s lehátky. To samozřejmě neplatí u umělého ratanu.

Jaké dřevo se používá na výrobu lehátek?

  • teak
  • dub
  • smrk
  • akácie
  • borovice
  • eukalyptus

 Kovová zahradní lehátka

Jestliže jste vyznavači minimalistického stylu, pak jsou pro vás určena právě tyto lehátka. Co se týká údržby, postačí většinou lehátko pravidelně otírat měkkým hadříkem, větší údržba není nutná. Je to díky tomu, že je každé kovové lehátko během výroby ošetřeno proti korozi.

Mnoho lidí se kovovým lehátkům vyhýbá, protože na ně působí ponurým a chladným dojmem, tomu však snadno zamezíte, když k lehátku přikoupíte měkké polštáře, různé sedáky či podhlavníky.

  • Podobně jako kovová lehátka, jsou na tom s údržbou i plastová zahradní lehátka. Stačí je jen omýt a je hotovo. Navíc jsou lehounká, skladná a hlavně levná.
  • Největším hitem jsou lehátka z umělého ratanu, která jsou zcela bezúdržbová. Nevadí jim pobyt na prudkém slunci, déšť, sníh a dokonce ani mráz, stále vypadají jako nová, ať je postavíte kamkoliv.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Profolio.cz

Zprávycz.cz

Onlinepraha.cz

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz