Logické myšlení korely chocholaté

Jsem chovatelkou korely chocholaté. Pepa je jméno mého svěřence, a pokud Vám bude vyhovovat jedna drobnost v níže uvedeném textu, velice ráda bych o svém kamarádovi hovořila jeho jménem.

Pepa se narodil před osmi lety, a členem naší rodiny se stal již ve svých 5 nedělích. Od počátků svého soužití s námi prokazuje, že je velice talentovaným a inteligentním jedincem. Jistě, mnozí z nás se domnívají, že inteligence v pravém smyslu slova náleží pouze do tělesného vybavení člověka, ale je to náš omyl!

cockatiel-1213758__340

Pokud jsme vnímavější k okolí, a plně se věnujeme svým svěřencům, svůj názor na ně urychleně změníme. Stejně jako náš Pepa, i jiní živočichové, ať již chované v zajetí či volně žijící, používají mimo svůj instinkt i logiku. Samozřejmě, Pepa nepočítá odmocniny z deseti, ale umí rozpoznat situaci, a nalézt optimální řešení, která mu umožní vyřešit dané problémy. Jistě, tato poslední slova vyzněla příliš vědecky, aby mohla být brána vážně, ale pozorování chovatele nelze opomíjet. Společně s Pepou máme jednoduchý test, jak prokázat inteligenci jedince. Domnívám se, že Pepa není jediný papoušek, který miluje vitamínové tyčky, které lze zakoupit v každém zverimexu, dnes v prodejnách s chovatelskými potřebami.

Pokud svému miláčkovi tyčku zakoupíte, vyhledejte v jeho kleci málo dostupné místo, kam tyčinku zavěsíte. Učiníte nejlépe, pokud ji pověsíte v horní části klece nedaleko jeho houpačky, ale nepříliš blízko, aby na ni z houpačky snadno dosáhl. Nyní test máte připraven, a zbývá jen čekat, jak se Váš svěřenec osvědčí při řešení daného problému. Pepa tento druh laskominy miluje, a vůle ji získat je velice silná. Pokud si sedne na houpačku, jak by se mohl k pamlsku dostat! Zvažuje veškeré možnosti, a zapojuje svoji logiku. Zkouší a přeměřuje. Náhle jednoduchým úchopem pomocí svého zobáčku tyčku přehodí přes tyč houpačky. Ale, tyčinka je podstatněji delší než délka bočních drátků houpačky. Pepa musí prokázat rovněž svoji zručnost, která je nedílnou součástí logiky. Nyní v klidu sedí na houpačce a krmí se svým oblíbeným pamlskem.

Pro nás, pro tvory, kteří počítají kvadratické rovnice, integrály a jiné matematické okruhy problému, je tento Pepův úkol primitivním řešením, ale v momentě, kdyby nás někdo před tento úkol postavil, jak bychom ho vyřešili! Tyčku bychom sundali a posunuli blíže k houpačce, ale Pepa neumí uchopit předměty jako my, a hledá jiné možnosti, jak uspokojit svoji potřebu mlsat.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz