Aerifikace trávníku je nejlepší na jaře

Zaseli jste si vloni na zahradě nový trávník a řešíte, jak se o něj s příchodem jarních měsíců starat? Během zimy, kdy se tráva schovává pod sněhovou pokrývkou, nevyžaduje žádnou speciální péči. S příchodem jarních slunečních i deštivých dnů se však začíná zelenat. Základní péči představuje aerifikace trávníku, která zajistí, že váš trávník bude od jara až do podzimu pěkně zelený. Aerifikace se postará nejen o provzdušnění trávy, ale pomůže i s přívodem vody do vegetačního substrátu. Váš trávník tak po zimě dobře zregeneruje. Kořeny trávy nebudou zahnívat, což se projeví i na nadzemní části.

Kvalitní aerifikátor? Půjčovna vyjde vstříc vašim představám

Aerifikaci můžete provádět i na své malé zahradě, ačkoliv ji spíše uvidíte na golfových hřištích nebo na různých sportovištích. Využití tedy nachází stále především na větších travnatých plochách, kde se vyplatí majitelům ji provádět. Vy však můžete aerifikovat i svůj menší trávník, případně se domluvit se sousedy, aby se vám aerifikace vyplatila. Samotné zařízení si na to nemusíte kupovat. Kde však sehnat kvalitní aerifikátor? Půjčovna Mgrgreen má v nabídce několik dobrých strojů, z nichž si snadno vyberou hobbíci i profesionálové. Kromě aerifikátoru zde nabízejí například vypůjčení pískovačky. Oboje za denní poplatek.

Pravidelná údržba trávníku rozhodně svědčí

Provzdušnění trávníku je velmi důležité pro správný růst trávy. Dobře udržovaný trávník potěší svou svěží zelenou barvou, a to i během horkých letních dnů. Nestačí ho však pouze aerifikovat, musíte ho například vertikutovat, zalévat, hnojit a sekat. Není to tedy nic jednoduchého. Během pár sezón ale jistě přijdete na své postupy a zjistíte, jaká údržba trávníku svědčí více a čemu je téměř zbytečné věnovat svůj čas. Na stránkách mgrgreen.cz naleznete kompletní nabídku služeb, která kromě profesionální půjčovny zahrnuje i odborné konzultace.

Tip redakce:  Zahradní krby, co potěší designem i funkčností

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz