Začínáme obchodovat binární opce

Online burzovní obchodování je jeden z mnoha způsobů, jak vydělávat peníze přes internet. Vysoké riziko spojené s obchodováním a složitost jednotlivých investičních nástrojů ale většinu nezasvěcených od této metody odrazuje. Tyto problémy ovšem nemusí řešit obchodníci, kteří využívají binární opce. Princip tohoto investičního nástroje totiž pochopí úplně každý.

Proč obchodovat binární opce?

Binární opce se v posledních letech těší stále větší oblibě. Smyslem binárního obchodování je spekulovat, zda cena zvoleného aktiva (zlata, ropy, akcií facebooku atd.) bude klesat nebo růst. Není podstatné, o jak velkou hodnotu se cena aktiva změní. Rozhoduje pouze to, zda je při okamžiku exspirace opce cena vyšší nebo nižší než při uzavření transakce.

Obchodníci si sami zvolí okamžik exspirace, velikost investice a aktivum, o jehož ceně budou spekulovat. Výhodou binárních opcí je, že předem znáte maximální zisk i případnou ztrátu. Vydělávat je možné nejen když trh roste, ale také když klesá. Konto obchodníka navíc nikdy nemůže klesnout do záporných čísel jako například při obchodování forexu.

Pokud je odhad investora správný, získá zpět investici navýšenou o profit. Profit se obvykle pohybuje kolem 80% hodnoty investice. Pokud je spekulace obchodníka špatná, přichází o celou investici. Není složité si spočítat, že pouhé tipování s poloviční šancí na úspěch je ztrátové. Binární opce ale nejsou hazardní hra, nýbrž obchodní instrument. O úspěšnosti obchodníka tedy nerozhoduje štěstí, ale spíše jeho zkušenosti a dovednosti.

Binární opce

Binární opce

Jak začít s binárními opcemi

Velmi důležitým krokem před samotným obchodováním je výběr kvalitního brokera na binární opce, který vám umožní přístup do webové obchodní platformy. U binárních opcí je problém, že právě brokeři tvoří při obchodování protistranu svých klientů. Pokud obchodník profituje, pak na úkor brokera a naopak. Právě proto je nutné zvolit kvalitní společnost, která nemanipuluje s cenami a nekomplikuje profitujícím klientům obchodování. V česku patří mezi nejoblíbenější brokery kyperská společnost TopOption, která podporuje češtinu a na její činnost dohlíží ČNB.

Princip binárních opcí je opravdu jednoduchý. Mnoho lidí se ale mylně domnívá, že i vydělávání přes binární opce je snadné. Dlouhodobě na binárních opcích vydělávat je poměrně složité a bez důkladné přípravy prakticky nemožné. Na internetu je ale k dispozici nespočet výukových videí, elektronických knih a tutoriálů, které vám poskytnou potřebné informace.

Brokeři navíc umožňují obchodovat binární opce přes demo účty, na kterých se obchoduje s virtuálním kapitálem. Demo účty jsou bezplatné a téměř dokonale simulují skutečný trh. Díky tomu mohou obchodníci bez rizika zjistit, jakou úspěšnost má jejich strategie. Nezapomeňte ale, že na demo účtu na obchodníka nepůsobí žádné emoce ani psychický nátlak, který jeho úspěšnost na reálném účtu obvykle snižuje.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz