Česká skupina Lucie slaví 30 let! Chystá koncertní turné

Kapela Lucie chystá v červnu 2016 pro své fanoušky koncerty v Praze, Plzni a Brně, kde zahraje všechny své hity.

Skupina vznikla 20. července 1987. Název skupiny Lucie nebyl nejdříve schválen Davidem Kollerem. Členové skupiny, nejdříve hledali jiný název. Líbil se jim třeba název Ulice, Mercedes, Triangl, Kluci – Je, Korela Kollera. Nakonec se rozhodli pro kompromis. Název David Koller a Lucie byl přijatelný pro všechny. Nicméně po čase se ujal již jen název Lucie.

lucie

Skupina zkoušela v šesti členech. Po čase se počet snížil místy až na čtyři členy. Kapela začala koncertovat v době totality. Nástup na pole populární hudby neměla jednoduchý. Lucie převážně vystupovala po menších koncertních sálech, hospodách či zábavách.

Zlom v jejich kariéře nastal účastí ve slovenském pořadu Bratislavská lyra. Kapela se přihlásila s nevlastní písní Pár fíglů a autorskou písní Troubit na trumpety by se nám líbilo. Kapela za tuto píseň dostala své první ocenění.

18. listopadu 1989 kapela podpořila písní Oheň stávkující studenty listopadových událostí. Nikdo netušil, jak tato píseň bude v následujících dnech aktuální.

Po revoluci měla kapela příležitost k velkému rozjezdu. Kapela koncertovala téměř denně, ale bylo třeba, aby ji lidé znali ještě více. V roce 1990 dostává Lucie nabídku natočit desku u společnosti Tommi records. V létě natočila Lucie svou první debutovou desku Oheň. Deska byla ovlivněna tím, že vznikala za socialismu. Lucie v ní jasně dávala najevo, co si o komunismu myslí a že s režimem nesouhlasí. V písních však šlo převážně o náznaky, jinak by jim tvorbu zakázali.

Vydáním alba kapela rozjela svou koncertní tour. Toto tour dostalo neoficiální název Lucie Tour 90.

David Koller schovával své staré nahrávky. Čas od času si nějakou poslechl a tak byly znovu objeveny hity Zkamenělý dítě, Černí Andělé nebo skladba Lucie.

V roce 1992 po vyprodaném koncertu nečekaně Lucie oznamuje, že končí. Robert Kodym se vydal na cestu sólové dráhy se skupinou Wanastovy vjeci. David Koller se rozhodl v koncertování s kapelou pokračovat, ale sestavil kapelu z úplně jiných neznámých lidí.

Úspěšným obdobím pro kapelu bylo natočení videoklipu k filmu Amerika. Tato písnička byla velmi diskutována a zpočátku se říkalo, že skladba na albu vůbec nezazní. Album dostalo název Černý kočky, mokrý žáby. Bylo hodnoceno kritiky jako nejlepší album Lucie. Nikdo do poslední chvíle nečekal, jak úspěšné budou písničky Štastnej chlap a Sen.

Roku 1995 se Lucie opět rozpadá. Skupina oznamuje na tiskové konferenci, že odehrají posledních patnáct koncertů a končí.

Každý z členů Lucie žil vlastním životem. Přesto se kapela rozhodla znovu sejít.

V roce 1996 vyšlo album Pohyby. Album bylo označeno za desku archeologických vykopávek. Videoklip k písni Pohyby byl nejlepší, jaký kdy kapela Lucie natočila. Ve videoklipu vystupovala krásná modelka Tereza Maxová.

 

V dubnu 1998 Lucie slaví 10 let svého vzniku. Vychází nové album Větší než malé množství lásky. Lucie má našlápnuto. Alba se prodávají, píseň Svítání se stává hitem. O vánocích byl uveden videoklip k písni Medvídek. Klip vzbudil vlnu pozitivních i negativních emocí. Po čase bylo jeho vysílání v televizi zakázáno. Kapela se rozhodla vydat album s názvem Vše nejlepší 88-99. Na singlu vyšlo sedmnáct skladeb a dva bonusy. Kapela se vydala koncertovat i do Ameriky, kde hrála pro naše emigrující krajany.

Kapela Lucie se stala synonymem 90 let. Jejich písně si notovaly děti i pobrukovaly prodavačky. Kapela i po 30 letech svého působení nezevšedněla a bezesporu stále má co nabídnout.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz