Aukce obrazů v Galerii Praha

Nepropásněte aukci obrazů v Galerii Praha

Již tradiční jarní aukce obrazů se uskuteční v neděli 24. května 2015 od 13:00 hod. na v Galerii Praha pražském Žofíně. Sběratelům bude nabídnuto přes 450 uměleckých děl s celkovou vyvolávací cenou téměř 80 milionů korun. V aukci se bude dražit přes 450 uměleckých děl. Galerie Kodl a Vltavín vás rádi uvítají na prodejní aukci.

Aukce obrazů světově známých děl

V aukci můžete vidět naprosté unikáty. Mimořádnými artefakty a reprezentanty vrcholného českého surrealismu je například obraz malířky Toyen Larva II za 4,5 milionů korun, která se může stát největším překvapením aukce.

Muzika František - Spící dívka muzika

Kubistická díla v aukci

Dále se v aukci můžete těšit na zcela raritní, ojediněle se vyskytující Fillovo rané dílo Kytarista, které reprezentuje počátky světového analytického kubismu, nebo pastorálně surrealistická kompozice od výrazného solitéra Františka Janouška, který začíná na 1,7 milionu korun.

Česká moderna na aukčním dni.

Českou modernu zastupuje trojice kvalitních Špálových olejomaleb, excelentní malba Zajíček od Josefa Čapka, dvojice zátiší částečně doceňovaného autora Jiřího Karse nebo poetistické dílo z 2. poloviny 20. let Spící dívka od Františka Muziky.

galerie kodl galerie Praha

Unikátní díla nabídne prodejní aukční den na Žofíně

České devatenácté století zastupuje excelentní znovuobjevená pražská veduta s pohledem na Vltavu a vyšehradskou skálu v pozadí od Jakuba Schikanedera s vyvolávací cenou 1,7 milionu korun. V aukci můžete také získat trojici Brožíkových obrazů, mezi kterými je zcela mimořádná momentka dovezená z Ameriky – U studně, která je poprvé představena v České republice, dále Stojící šlechtic v červeném šatě a Portrét dámy, který se řadí k vrcholům tehdejší figurální malby.

Aukce obrazů v Praze

Aukční den nabídne také unikátní práci Joži Úprky, který dokumentárně zachycuje slavnou Jízdu králů ve Vlčnově. Opominout nemůžeme ani dílo Augusta Bedřicha Piepenhagena Kluziště, naprosto galerijní ukázku českého romantismu, která bude začínat na 1 milionu korun, nebo velkoformátovou krajinomalbu z nejlepšího francouzského období Antonína Chittussiho.

Dřevoryty od Josefa Váchala a poválečná tvorba

Nejen sběratele a investory, ale také širší veřejnost jistě zaujme Ďáblova zahrádka aneb Přírodopis strašidel, jeden z nejrozsáhlejších knižních projektů Josefa Váchala v prvním vydání, který obsahuje 67 barevných a 147 monochromních dřevorytů. Tento mistrný artefakt vytvořený po vzoru barokních démonologií je znamenitou ukázkou Váchalovy komplexní práce a zcela jistě také samostatným uměleckým objektem s ryzím puncem jedinečnosti.

Poválečné umění zastupuje spirituální mnohoobsažný galerijní Obraz, stěžejní dílo Roberta Piesena s vyvolávací cenou 750 000 korun, velkoformátové dílo Theodora Rotrekla Quo Vadis, dva vynikající obrazy od Václava Boštíka, stěžejní práce Bedřicha Dlouhého Variace Caravaggia a velkoformátové slavné dílo Údolí z roku 1968 od Jiřího Balcara.

Aukce obrazů v Galerii Praha

  • 8
  •
  •
  •
    8
    Shares

Kometáře uzavřeny

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Domácí hydratace pleti pomocí chladivé mlhy YVY® PURE.

Chcete přesunout sídlo firmy do Prahy, ale nemůžete si dovolit držet celý rok kancelář? Objevte šikovný nástroj s názvem virtuální sídlo.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finlist

Finanční zpravodajství. Business News.

Foto galerie

TOPlist

NAVRCHOLU.cz

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz