Vysoké škole hotelové v Praze prodloužili akreditaci oboru Hotelnictví

Vysoké škole hotelové v Praze prodloužili akreditaci oboru Hotelnictví

 

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy na doporučení Akreditační komise České republiky prodloužilo začátkem března 2013 Vysoké škole hotelové v Praze akreditaci stěžejního bakalářského oboru Hotelnictví. Akreditace oboru Hotelnictví je platná až do roku 2019.

Vysoká hotelová škola v Praze

 

Prodloužení akreditace oboru Hotelnictví umožní nadále rozvíjet tento obor

Pro Vysokou školu hotelovou je prodloužení akreditace oboru Hotelnictví velmi důležité, protože tak může pokračovat ve své činnosti a nadále rozvíjet tento krásný obor. Současně to však vnímá i jako závazek a bude se i nadále snažit být nejlepší školou ve svém oboru.

Tip redakce:  iShorts a její poslední program v letošním školním roce

Už od svého založení si VŠH klade za cíl poskytovat kvalitní studium, ale stejně jako jakákoliv jiná instituce prošla určitým vývojem. Obory hotelnictví, gastronomie a cestovního ruchu jsou ze své podstaty internacionální a VŠH od svého založení vytvářela podmínky pro mezinárodní charakter studia.

Na začátku stál modifikovaný výukový bakalářský obor převzatý od prestižní nizozemské vysoké hotelové školy v Haagu, postupně byly akreditovány i další obory. Při vzrůstajícím zájmu uchazečů o studium nejen z ČR, Slovenska, ale i z dalších evropských i mimoevropských států bylo poté zcela logickým vyústěním otevření oboru Hospitality Management, který je kompletně vyučován v angličtině.

Do tohoto oboru nastupují rovněž zahraniční studenti přijíždějící v rámci programu ERASMUS. V rámci uvedeného programu studenti VŠH vyjíždějí na pětadvacet zahraničních univerzit, se kterými má škola podepsánu bilaterální smlouvu. Při hodnocení programu ERASMUS se v roce 2012 VŠH umístila na druhém místě mezi soukromými vysokými školami co do počtu výjezdů studentů na zahraniční studijní a pracovní pobyty.

Tip redakce:  Láká vás studium jazyka po maturitě? Zkuste pomaturitní studium španělštiny

Tvůrčí činnost na VŠH v Praze

Součástí rozvoje VŠH je i soustavná tvůrčí činnost. Pracovníci školy řešili řadu menších i větších projektů zaměřených na hotelnictví, gastronomii a cestovní ruch. Jedním z nejvýznamnějších byl výzkumný úkol pro Ministerstvo místního rozvoje ČR, zaměřený na řešení regionálních disparit prostřednictvím cestovního ruchu. Výzkumné aktivity pro Českou centrálu cestovního ruchu – Czech Tourism jsou orientovány na problematiku řízení cestovního ruchu v České republice.

Nabízené studijní obory

VŠH nabízí zájemcům čtyři bakalářské obory (Hotelnictví včetně jeho anglické verze Hospitality Management, Management destinace cestovního ruchu, Marketingové komunikace ve službách, Management volného času) a tři navazující magisterské obory (Management hotelnictví a lázeňství, Management destinace cestovního ruchu a Marketingové komunikace).

Tip redakce:  Bezkontaktní teploměr s mimořádnou přesností

A protože je „lépe vidět než číst nebo slyšet“, zve VŠH všechny zájemce o studium některého z nabízených oborů na pravidelně pořádané dny otevřených dveří, jejichž termíny, stejně jako další informace o nabízených oborech, naleznete na internetových stránkách Vysoké školy hotelové www.vsh.cz.

Nepříznivý demografický vývoj, stagnující ekonomika a zvyšující se konkurence jsou pro VŠH výzvou, jak udržet a ještě posílit své postavení na trhu vysokoškolského vzdělání v České republice.

 

Tip redakce:

Aktuality

Sazka přechází do fáze dalšího rozvoje a růstu

Jaro letos fandí barvám, vzdušným materiálům a květinám

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz