Bezkontaktní teploměr s mimořádnou přesností

Pokud se v současnosti rozhodnete pro koupi bezkontaktního teploměru, zjistíte, že tuzemský trh jich skýtá desítky. Nám se do ruky dostal výrobek firmy TrueLife s obchodním označením Care Q7.

Prvně je třeba se připravit na šok, tedy v pozitivním slova smyslu. Pokud jste do dnešní doby používali výhradně dotykové teploměry, máte pravděpodobně měření teploty za zdlouhavý a nepříjemný proces. Už dopředu totiž můžeme prozradit, že používání bezkontaktního teploměru přináší zcela opačné pocity. Parametry novinky udávané výrobcem vzbuzovaly velká očekávání. Jak tedy v našem testu obstál TrueLife Care Q7?

Výhody bezkontaktního měření

Předně je třeba si říci, že bezkontaktní měření teploty je nový, moderní způsob měření teploty, který je snadný, rychlý, „bezbolestný“ a také přesný. Přestože v případě měření teploty člověka nám záleží na jeho maximálním pohodlí (obzvlášť jde-li o dítě), bezkontaktní teploměr slouží i k tomu, aby v mnoha jiných případech bylo měření teploty vůbec možné a současně dostatečně snadné. Mluvíme nyní nejen o měření teploty u zvířat, ale i měření teploty nápojů, prostředí a dokonce i vaší koupele. Ano, to vše bezkontaktní teploměr zvládne.

Ani o desetinku více – 0,2°C

Přes konstrukci se dostáváme k  meritu samotného testu. Jak tedy TrueCam Care Q7 měří? Velmi přesně. Při našich testech se od klasického dotykového teploměru neodlišoval o více než 0,2°C, což je vzhledem ke způsobu měření obdivuhodný výsledek. Bezkontaktní teploměry se totiž, na rozdíl od dotykových, musí z podstaty své konstrukce vyrovnat s vrstvou vzduchu před měřeným objektem a dochází tedy k přirozenému zkreslení výsledku. Pro dosažení vysoké přesnosti měření využívá teploměr TrueLife Care Q7 technologické novinky zpětného rozboru infračerveného paprsku, a právě ty mu umožňují dosahovat přesných výsledků měření porovnatelných s dotykovými teploměry.

Bleskurychle přesné měření

Jak jsme již uvedli, bezkontaktní teploměr TrueLife Care Q7 využívá k měření technologii infračerveného záření, která spolu se zpětným rozborem umožňuje dosáhnout výjimečně přesných výsledků. Tato technologie též umožnila zkrátit čas měření na minimum. Přístroj zvládne odečíst teplotu za necelou vteřinu. Teploměr stačí přiblížit k osobě či předmětu na vzdálenost 5 až 8 cm, a prakticky okamžitě víte, jaký je výsledek. Ano, právě takhle jednoduše a rychle měření teploty s bezkontaktním teploměrem probíhá. Rozdíl v rychlosti měření je v porovnání s klasickými dotykovými teploměry doslova drtivý.

Starost o baterii hoďte za hlavu

Další klíčovou vlastností produktu je jeho extrémně vysoká výdrž baterie. Výrobce udává, že teploměr na jedno nabytí vydrží až neuvěřitelných 40 000 měření. Samozřejmě nebylo v našich silách podrobit testu tento údaj, ovšem i po více než tisíci měřeních jsme nezpozorovali jediný ukazatel, který by naznačoval, že se život baterie chýlí ke konci. Nadstandardní výdrže TrueLife Care Q7 dosahuje úspornosti nejen z důvodu použité technologie, ale také díky systému automatického vypínání, zařízení se po sedmi vteřinách po měření samo vypne. V oblasti výdrže jde tedy o takřka bezúdržbový systém, díky kterému lze starosti o baterie hodit za hlavu.

bezkontaktní měření teploty

Teploměr s vlastní pamětí

Na bezkontaktním teploměru TrueLife Care Q7 nás zaujaly také pokročilé funkce, které se při praktickém použití skutečně hodí a které jistě oceníte i vy. První z nich je automatické ukládání výsledků měření. Díky němu můžete zcela zapomenout na tužku a papír a neustálé zaznamenávání naměřených teplot. Teploměr se o vše postará za vás a vy tak tuto záležitost můžete bez obav vypustit z hlavy. Teploměr má paměť pro uložení výsledků posledních 32 měření. Znovu se tak ukazuje, že TrueLife Care Q7 je skutečně spolehlivý pomocník, který je vždy o krok vpřed.

Druhou vymožeností tohoto teploměru je funkce upozornění na zvýšenou teplotu. Jakmile naměříte teplotu vyšší než hodnotu zvýšené teploty, teploměr vás na tuto skutečnost upozorní zvukovým signálem. Díky tomu budete vždy vědět, zda je měření v pořádku či nikoliv, a to ještě před tím, než se podíváte na výsledek měření na LCD displeji. Podle nás jde opět o užitečnou funkci, která vám ušetří čas a přinese důležitou informaci okamžitě po skončení měření. Hodnotu zvýšené teploty si přitom můžete nastavit dle vlastní potřeby.

Praktický elegán

Bezkontaktní teploměr TrueLife Care Q7 se chlubí elegantním designem a konstrukcí, která vám perfektně padne do ruky. Na jeho těle převažuje příjemná bílá barva v kombinaci s šedou a modrými tlačítky. Co vás ovšem upoutá na první pohled, je rozměrný podsvícený LCD displej. Právě podsvícení umožňuje například noční měření teploty spícímu dítěti, aniž byste ho vzbudili.

Teploměr TrueLife Care Q7 je vybaven jedním velkým, šikovně umístěným tlačítkem pro samotné měření teploty a dále čtyřmi tlačítky nacházejícími se pod LCD displejem, se kterými zvládnete veškerou obsluhu teploměru. Ovládání tohoto praktického pomocníka je tak skutečně snadné a poradíte si s ním za každých okolností.

Ač design nepatří ke klíčovým vlastnostem teploměrů, jde v případě povedené konstrukce přístroje značky TrueLife o drobnou, ale příjemnou vlastnost, díky které se každodenní používání teploměru stane příjemnou záležitostí, ba i zábavou.

A když už je řeč o každodenním používání, můžeme konstatovat, že vás z přílišného používání rozhodně nebude bolet ruka. Přístroj je kompaktní (150x75x40mm), lehce přenositelný a váží pouhých 172g.

Skvělý pomocník pro každý den

Závěrem musíme ještě zdůraznit všestranné použití tohoto teploměru, i když jsme o tomto tématu již zmínili. Právě díky všestrannosti teploměru nejenže nerušeně změříte teplotu dětem, ale výborně si poradíte i s měřením teploty domácím mazlíčkům. Teploměr TrueLife Care Q7 je i pro tyto účely stvořený, a tak vám umožní pečovat o vašeho čtyřnohého miláčka kdekoliv a kdykoliv. Bezkontaktní teploměr stačí pouze namířit na vnitřní část ucha nebo jinou chlupy nezakrytou část těla zvířete a okamžitě zjistíte, zda je váš čtyřnohý kamarád v pořádku. Díky tomu můžete včas reagovat na začínající onemocnění, a tak sobě i vašemu zvířecímu parťákovi ušetřit hromadu trápení. S teploměrem také pohotově změříte teplotu pokrmu, koupele či vzduchu ve vašem obýváku.

Jak je z naší recenze patrné, z přístroje TrueLife Care Q7 jsme byli nadšeni. Příjemně nás překvapil ve všech klíčových aspektech. Jedná se o universálního pomocníka do každé domácnosti, který v rychlosti, přesnosti a výdrži baterie takřka nemá konkurenci.

TrueLife Care Q7 tiskove-zpravy.eu

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Levné ubytování pro studenty

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz