U kvalitních autorádií není cena rozhodující

Nemáte ve vašem stávajícím voze 2DIN autorádio? Nebo se to stávající snad porouchalo? Či snad kupujete nový automobil, který ho ve svém základu nemá? To vše jsou hlavní důvody, proč se lidí zajímají o koupi autorádia. Bohužel ne každý má jasno v tom, co vůbec chce, nebo co vlastně může získat. Stejně tak platí i to, že ne každý má vůbec jasno v tom, kolik by takové rádio mělo stát. Určitě je správnou cestou jít po kvalitě. Sice může být spojena s vyšší cenou, ale rozhodně se v porovnání s nejlevnějšími modely na trhu nejedná o důvod, proč kvalitu ihned vyloučit.

autorádia a

Autorádia vybírejme na internetu, i v kamenných prodejnách

Možností, kde si dnes můžeme autorádio vybrat, je dnes celá řada. Dominují dvě hlavní varianty, a to jsou internetové a kamenné obchody. Ideální je najít prodejce, který je kombinací obou. Jednoho takového najdeme na adrese www.2din.cz. Na tomto webu najdete autorádia jak s označením 1din, tak i 2din. Bohatá internetová nabídka, přehledné řazení nebo soupis jednotlivých funkcí vám umožní si nejenom udělat přehled, ale i porovnat si jednotlivé modely a vybrat takové, které budou vašim požadavkům vyhovovat. A pokud nejste impulsivní kupující a vše si raději pořádně rozmyslíte, máte možnost vyrazit i na prodejnu.

To je u tohoto sortimentu i doporučováno, jelikož si můžete dané autorádio prohlédnout, seznámit se s jeho funkčností, ale i vlastnostmi. Vše samozřejmě vychází z toho, co se dočtete i online. A pokud i reální setkání vyhovuje, není nic jednoduššího, než koupě. S tou může souviset i následný servis, jako je odborná montáž autorádia. U některých typů třeba ihned, na počkání.

Porovnávejte parametry, ne cenu!

Bohužel mnoho lidí hledí při výběru pouze nízkou cenu a nic ostatního je nezajímá. Přitom i autorádio je produkt, u kterého by měly být předností především funkce. Nebo snad v obchodech kupujete uzeniny bez masa, nahnilé ovoce a zeleninu, či snad maso plné vody? A to vše proto, že je to levné? Určitě ne. A stejně tak byste měli postupovat i ve chvíli, kdy vybíráte autorádio. Je dobré si proto stanovit, co vše můžete na vašich cestách potřebovat. Nejenom, že zjistíte, že s ohledem na výbavu a funkce je druhý model jenom o 20 procent dražší. Zjistíte také to, že jeho cena je výrazně nižší, než kdybyste si jednotlivá zařízení následně dokupovali samostatně.

Příkladem může být třeba externí navigace, stejně jako třeba handsfree-modul propojený s vašimi reproduktory. To vše už může obsahovat vaše autorádio. Stejně tak není třeba dokupovat třeba přehrávač pro propojení s AUX vstupem, jelikož hravě spárujete svůj telefon a můžete streemovat hudbu skrz něho. A to samozřejmě nejenom vy, ale kdokoliv ve vašem voze. Ten si může také pustit film, ukázat vám zajímavý obrázek, nebo si zahrát nějakou hru. Ta nejmodernější autorádia nabídnou i přístup k internetu. Tak proč si nezkrátit cestu právě surfováním?

Klasické CD? To je skutečnou raritou Hitem je USB vstup a čtečka karet

S čím jsou ta nejlevnější autorádia na trhu také spojena? Především s tím, že jako jediný vstup nabídnou CD mechaniku, která navíc umí přečíst jenom klasický hudební kompaktní disk. S žádnými jinými soubory si neporadí. Dané rádio je tak levné hlavně proto, že jde o doprodeje posledních zásob. A ty v době největší slávy také patřily do segmentu, za který bylo nutné si připlatit (jinak bylo nutné mít jenom rádio na běžné audiokazety). I to jasně ukazuje, jak jde vývoj kupředu. I to je jeden z důvodů, že rozhodně není dobrou cestou vsadit na model, který má svou největší slávu za sebou. A podobné to brzy bude i s autorádiem s DVD mechanikou, která sice dokáže přečíst různé formáty, ale od klasických DVD disků se již také upouští.

Důvodem je to, že jsou mnohem sofistikovanější, pohodlnější a levnější řešení, jak přenášet svá data. Dobře poslouží třeba paměťové karty, nebo flash disky. Máte tak v ruce zařízení, které má jednotky centimetrů na délku a přitom pohodlně pojme několik desítek GB dat. Tedy i desetkrát více, než jedno DVD. Je tedy jasné, že jedním zasunutím do vašeho autorádia získáte množství hudby, které si nestihnete pustit za rok svého ježdění. I to je důvod, aby vaše autorádio tyto vstupy nabídlo. Jsou standardem.

Operační systémy se také vyvíjejí

Pokud se podíváme na ty nejlevnější typy autorádií, potom poznáme, že vlastně žádný operační systém nemají a tedy také téměř nic neumí. Je to podobné, jako když je srovnáme s mobilními telefony, které dnes také nikdo nepoužívá. Zatímco dnes jsou hitem telefony chytré, měly by být správnou volbou i kvalitní autorádia s kvalitním operačním systémem. V minulosti dominoval WinCe, který má stále přednosti, jaké nezklamou. Díky rozvoji společnosti Google však můžeme najít i autorádia Škoda, která nabídnou operační systém Android. A výhody? Stability, otevřenost a dostupnost funkcí. Pro lepší představu si vaše autorádio můžete přizpůsobit tak, jako třeba váš běžný tablet. I to jasně ukazuje, jak daleko je daná technologie.

Jděte s dobou – je to správné

Výsledná volba je samozřejmě na vás samotných. My však přinášíme ještě jeden důležitý argument, proč jít s dobou a proč si moderní autorádio pořídit třeba i do vašeho staršího vozu. To s ním rozhodně není svázáno a tak vám nic nebrání ho v době prodeje vyndat a použít ve vašem novém voze. A v něm by staré, nekvalitní a z hlediska funkčnosti nevyhovující autorádio rozhodně nepůsobilo nijak dobře. Tím si můžete být jisti i vy sami. Investice do rádia tak může mít skutečně dlouhodobější charakter, než je životnost vašeho stávajícího vozu. Pro konzultaci či pomoc s instalací autorádia se můžete obrátit na tým 2DIN.cz v Praze.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz