Autoškola – ceník nemusí být rozhodující

S plnoletostí obvykle od potomků přichází i ambice řídit auto. Na programu je tedy výběr autoškoly, kterých je v Česku jako máku. Dejte si pozor, kam svého puberťáka pro první řidičské zkušenosti pošlete. Praktiky některých autoškol jsou tak trochu pochybné. Lákají na výjimečně nízkou cenu. Ta by ovšem měla spíš varováním. 

Buďte zvídaví a nabídku si prověřte

Příliš nízká cena prostě nemůže kvalitu utáhnout. Kurz za pět tisíc je spíš varovným signálem, že se někde hodně škrtí. Podle platných předpisů má kurz obsahovat 28 hodin jízd, kterým předchází dalších přibližně 15 až 20 hodin teorie, kterou zajišťují školení lektoři. 

Je zřejmé, že pět tisíc tyto služby pokrýt nemůže. Některé autoškoly to řeší po svém – posluchačům místo řádné teorie vmáčknou na startu kurzu knížku a tím pro ně výuka teorie končí. Takové jednání je nejen neetické, ale i nezákonné. Ale kde není žalobce, není soudce, a tak jim tyto praktiky prochází. 

Ceny autoškol mají velké rozpětí

Nechte si od autoškoly zaslat výukový plán, který by měl obsahovat jednotlivé tematické rámce a jejich časový rozvrh. I praktická část má svůj postup a měla by následovat až po dostatečné teoretické přípravě. Nenechte se zlákat nízkou cenou, kterou vám nabídne první autoškola. Ceník najdete na webech a můžete si ho lehce srovnat. 

Nepřeceňujte své schopnosti

Praktická část kurzu je klíčová, přeci jen, u teorie se můžete „seknout“ a nikomu se nic nestane. Každý sek za volantem však může mít fatální důsledky. Proto si v případě nejistoty radši připlaťte kondiční jízdy. U závěrečných testů a praktické zkoušky je oceníte. Neustále byste měli mít na paměti, že v provozu není prostor k zaváhání. 

Čím víc drilu absolvujete v rámci autoškoly, tím jistěji se budete cítit za volantem. 

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz