Tepelná čerpadla – zájem o ně raketově roste i v roce 2019

Energii v podobě větru, vody či geotermálního tepla využívají lidé po tisíce let. Dnes, kdy lidstvo začíná pociťovat negativní následky využívání tuhých paliv, mezi které patří například znečištěné životní prostředí, závislost na omezeném počtu dodavatelů, nutnost jejich skladování apod., obnovitelné zdroje energie zažívají renesanci. Pokud je pro Vás důležité, jaký bude mít zdroj tepla Vaší nemovitosti vliv životní prostředí, Vaše zdraví či peněženku, určitě se zajímejte o to, jaké výhody Vám mohou přinést tepelná čerpadla.

Ta totiž patří mezi zařízení využívající energii z větru, vody, geotermálního tepla, o která je extrémně vysoký zájem. Poté, co se v praxi příliš neosvědčila fotovoltaické zařízení či větrné elektrárny, jejichž výkon je nestabilní a drahý, jsou to právě tepelná čerpadla, do čeho nyní vkládají naděje politici, firmy i domácnosti.

Tip redakce:  Nový sprchový kout

A zde se dostáváme k největším výhodám tepelných čerpadel, mezi které patří:

  • Schopnost generovat dostatečný objem energie bez ohledu na aktuální povětrnostní podmínky.
  • Nízké provozní náklady.
  • Dlouhá životnost, např. ve Švédsku můžete ještě dnes najít tepelná čerpadla instalovaná v 80. letech minulého století, tj. době tzv. první renesance tepelných čerpadel, jež byla spuštěna raketovým růstem cen ropy a oleje (právě olej byl ve Švédsku do té doby rozšířeným zdrojem tepla). Švédsko je přitom zemí s dlouhými a krutými zimami.
  • Univerzálnost, kdy tepelná čerpadla lze použít prakticky všude. Jednotky tepelných čerpadel najdete v odlehlých koutech Švédska, pobřežních oblastech Holandska či Dánska, průmyslových oblastech Německa a Francie i na pobřeží Středozemního moře ve Francii, Itálii a Španělsku.
Tip redakce:  Druhy briket, které můžete najít na trhu

Ptáte se, proč nejsou tepelná čerpadla více rozšířená, pokud mají tak skvělé vlastnosti? Ale jsou! V Německu dnes najdete tepelná čerpadla u každé cca 3. nemovitosti, v západních spolkových zemích dokonce u každé 2. nemovitosti. Rekordní objem instalací a plné diáře hlásí prodejci tepelných čerpadel ve Francii a Rakousku. I v České republice počet tepelných čerpadel strmě roste, kdy tento zdroj tepla postupně vytlačuje „ze slávy“ zemní plyn a kotle na uhlí či dřevo.

Obyvatelé České republiky volí tepelná čerpadla, mimo výše uvedené, i pro tyto výhody:

  • schopnost fungovat jako klimatizace v létě,
  • schopnost ohřívat vodu,
  • schopnost fungovat ve velkých objektech (vícegenerační domy) i v malých prostorech typu rekreační objekty, kůlny, zimní zahrady,
  • možnost napojení na fotovoltaické zařízení,
  • možnost ovládání na dálku skrz mobilní telefon.
Tip redakce:  Dřezové baterie - jaká je ta vhodná pro vás?

V České republice jsou dostupná tepelná čerpadla všech druhů, např. vzduch/vzduch voda/vzduch, země/voda apod., je tedy z čeho vybírat!

Pokud tedy uvažujete o novém zdroji tepla, zajímejte se i o to, jaké konkrétní výhody Vám mohou tepelná čerpadla přinést. Ovšem pozor, zájem o koupi tepelného čerpadla je nutné konzultovat s odborníky, tj. lidmi, kteří mají zkušenost s instalací více typů tepelných čerpadel, nabízí k prodeji více typů tepelných čerpadel a zároveň za sebou mají dohledatelné reference. Tepelná čerpadla dnes najdete i na pultech v hobby marketech, prodejnách stavebních materiálů apod. Zároveň, někteří prodejci nabízí pouze čerpadla se snadnou instalací, typicky jednotky vzduch/vzduch. V případě, že budete svůj záměr konzultovat s lidmi, kteří nejsou odborníky, riskujete, že Vám tepelná čerpadla nebudou sloužit dle očekávání.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz