Druhy briket, které můžete najít na trhu

Brikety, novodobý způsob vytápění místnosti, se stávají populárnějšími. Jejich obrovskou výhodou je právě to, že se vyrábějí z nespotřebovaných materiálů, jako jsou piliny, papír, rostliny, sláma a jiné, a tudíž jsou vysoce hospodárné vůči životnímu prostředí. Mimo jiné neobsahují ani chemické přísady a lepidla, díky čemuž nezanáší komín. Hodí se prakticky všude, ať už do krbu, krbové vložky nebo kachlových kamen. Jejich výhřevnost se pohybuje od 4 do 16 hodin, záleží od vlhkosti, zpracování, tlaku a materiálu.

Dřevěné brikety

Už ze samotného názvu plyne, že brikety jsou vyráběny ze dřeva, konkrétně z pilin. Většinou jde o využití tvrdých dřevin (buk, dub), které hoří déle než dřeviny měkké. Různými technologiemi se brikety slisují do tvaru oválu, cihly či kvádru. Spalovat je můžete v krbech, v kotlích, v kamnech.

Tip redakce:  Jak vybrat vhodný bazén?

Jak poznáte kvalitní dřevěné brikety?

  • Vysoká objemová hmotnost brikety = vyšší objemová výhřevnost = pomalejší hoření

Rašelinové brikety

Tyto brikety nahrazují hnědé uhlí, snadněji se s nimi manipuluje a jejich výhřevnost se rovná výhřevnosti uhlí. Výhodou je jejich ekologičnost, mají podstatně nižší emise, nicméně zanechávají velké množství popelu.

Papírové brikety

Topné jsou sice jako dřevo, avšak nejsou ani zdaleka tak ekologické. Odpadový papír totiž bývá znečištěn, protože obsahuje barviva a látky, které životnímu prostředí nepřispívají.

Noční brikety

Noční brikety vhodné na noc hoří až 16 hodin, takže se nemusíte budit, abyste přiložili do krbu a v domě udrželi teplo. Vyrobené jsou z čištěné kůry a mají minimální podíl dřeva.

Tip redakce:  Porovnání cen bytů napříč ČR

Agrobrikety

Agrobrikety sestávají ze slámy či z méně kvalitního sena. Připravují se, samozřejmě, lisováním, neobsahují žádné chemické přísady. Jejich emise jsou však o něco vyšší a zanechávají popel. Výhodou popela je však to, že je použitelný. Pokud patříte k lidem, kteří vlastní zahrádku, popel můžete využít jako hnojivo.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz