Srí Lanka je poklad Indického oceánu

Srí Lanka je ostrov v jihovýchodní části Asie. Je to místo pro vysněnou dovolenou mnohých z nás. Na stránkách ExotickaPriroda.cz naleznete širokou nabídku zájezdů. Vydat se můžete na cestu po historických městech ostrova, za delfíny, velrybami a slony, nebo za poznáváním kultury místních lidí a pláží.

Srí Lanka

Počasí na Srí Lance je tropické, vzduch má vysokou vlhkost po celý rok. Teplota vody se pohybuje kolem 29°C, takže v moři vydržíte opravdu dlouho. Posaďte se na kraj břehu, zavřete oči, a nechte se ovívat příjemných větříkem, který na plážích vane.

Celé pobřeží je obklopeno palmami. Oslní vás korálové útesy, pestrobarevné ryby, a romantické západy slunce odrážející se nad modravou vodou. Především jih Srí Lanky si stále zachovává svůj venkovský ráz. Tradičně se zde loví ryby, uvidíme zde typické chrámy a velké sochy Buddhy. Absolutním kontrastem rozpálených pláží jsou zelené výšiny hor. Jsou pokryty čajovými políčky. Uchvátí vás nádhera horských scenérií.

Srí Lanka – jazyk a měna

V turistických centrech se domluvíte anglicky. Úředním jazykem je však sinhálština a tamilština. Ceny jídel a nápojů jsou zde téměř stejné, jako u nás. Místní měnou je srílanská rupie. Jedna rupie je zhruba 15 haléřů. Je důležité peníze směnit. Kartou můžete platit pouze ve větších hotelech nebo v restauracích.

Srí Lanka

Srí Lanka nabízí mnoho úžasných míst…

Jaký výlet podniknout? Co během dovolené na Srí Lance rozhodně stojí za to vidět?

  • Lesní rezervace Sinharaja – nádherná nedotknutá oblast deštného pralesa.
  • Královská botanická zahrada Peradeniya – největší botanická zahrada na Srí Lance. Dokonale upravená zahrada s obrovskou sbírkou orchideí, fíkovníkem o rozloze 1 600 m2, bambusy nebo obrovskými gumovníky.
  • Národní park Yala – kombinace národního parku s přírodní rezervací. Po parku se pohybujete na džípech, ze kterých uvidíte jeleny, exotické ptáky, krokodýly a pokud budete mít štěstí, tak i mnoho dalšího.
  • Sloní útulek Pinnawala – jedná se o opravdu úžasně roztomilou podívanou. Sloni, kteří se navzájem omývají v řece. Můžete je pozorovat z bezprostřední blízkosti a dokonce je sami krmit banány! Kde jinde se k přátelským slonům dostanete tak blízko?
  • Čajové platáže – uvidíte na nich pracovat především ženy, nebo i jejich pomáhající děti. Navštívit můžete také jednu z továren, kde se čajové lístky zpracovávají.
  • Želví líhně – dobrovolníci se snaží zachránit mláďata karety obrovské, kožatky velké, a dalších druhů želv.
  • Jeskynní chrámy v Dambulla – jedná se o pět jeskyní, ve kterých jsou buddhistické malby a sochy.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Press-Media.cz

Centrum-Zprávy.cz

Seznam-Novinek.cz

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz