Dovolená v Itálii

Co vás jako první napadne, když se řekne Itálie? Většina z vás si jako první určitě vzpomene na slunce, moře a přehršel historických památek. Itálie je opravdu rájem pro každého turistu-cestovatele. Nejenže se můžete osvěžit v příjemném středozemním moři a vychutnávat si pravou italskou pizzu, těstoviny a jiné místní speciality, ale k tomu můžete poznat prakticky celou historii lidstva, od pravěku přes antický Řím po renesanci a současnost.

Itálie - Toskánsko

Poznávací zájezdy – Itálie

Je až k nevíře, jak rozličné památky se nachází sotva několik kilometrů od sebe. V Římě se na sebe dívají antický Pantheon a světoznámé Koloseum, Bazilika sv. Petra, která je hlavní dominantou „státu ve státě“, Vatikánu a v níž se dohromady mísí renesance a baroko, ale i čtvrť EUR, která zachycuje snahu fašistů v čele s Mussolinim, jak se snažili z Říma udělat Mekku světové moderny.

Itálie – Florencie, Toskánsko

Itálie ovšem pochopitelně není pouze Řím. Zejména u žen-romantiček bodují Benátky, město na vodě. Řekněte, kde jinde se svezete na gondole přímo centrem města? Navíc, v Benátkách je koncentrace památek vskutku neskutečná a takřka z ulice na ulici se mění jednotlivé slohy. Naleznete tu byzantskou Baziliku svatého Marka, gotické kostely, renesanční knihovnu přímo na hlavním náměstí, ale i stavby barokní.

Itálie - Řím

Itálie – Řím

Podobným historický unikátem je i Florencie, hlavní město oblíbeného Toskánska. Ne nadarmo se jí říká kolébka renesance, vždyť se tu narodili slavní umělci Sandro Botticelli a Donatello, Giovanni Bocaccio jí zasvětil svůj román Dekameron a Michelangelo ji vyzdobil svou sochou Davida. Z památek vyčnívá zejména florentský dóm, most přes řeku Arno Ponte Vecchio, místní radnice a také Galleria degli Uffizi.

Ti z vás, kteří neholdují velkým městům a rozpálenému betonu, ocení výlet na Vesuv a do přilehlých Pompejí. Vychutnáte si pohled z 1281 metrů vysokého stratovulkánu a projdete se po místech, která byla zničena jeho výbuchem v roce 79.

itálie

Naše cestovní kancelář Metal vám nabízí mnoho výhodných zájezdů, díky nimž můžete poznat všechny z těchto krás Itálie. Stačí si pouze vybrat, která z našich nabídek vám vyhovuje nejvíce, a pak už se můžete ponořit do objevování románské kultury. Tak buon viaggio!

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz