RIO 2016 začíná!

Začínají Olympijské hry v Riu!

Konec čekání, Letní olympijské hry jsou opět tady! Po čtyřleté odmlce přejel autobus z britského Londýna se zimní zastávkou v Soči do brazilského Ria de Janeira, kde se letošní LOH uskuteční.

Rio de Janeiro OH 2016

Rio de Janeiro OH 2016

Rio de Janeiro

LOH bude hostit ve dnech 5. – 21.srpna druhé největší brazilské město, Rio de Janeiro. Pořadatelství bylo Riu přiděleno v říjnu 2009 na zasedání Mezinárodního olympijského výboru v Kodani. Rio předčilo španělský Madrid, japonské Tokio a americké Chicago. Sportovat se bude ve čtyřech olympijských zónách: Barra, Copacabana, Deodoro a Maracana. Olympijská vesnice je opět nachystaná tak, aby vyhověla všem potřebám tisícům sportovců, kteří na OH přijedou. Vesnice je na dohled olympijskému parku Barra.

Vrací se golf a ragby

Na letošních Hrách uvidíme celkem 32 sportovních odvětví. Navíc se na scénu vrací některé sporty, které jsme již dlouho neviděli. V první řadě je to golf. Tato disciplína chyběla na olympiádách neuvěřitelných 122 let. Letos zažije svůj comeback. Na ten se mohou těšit fanoušci Ragby. To se na scéně objeví poprvé od roku 1924 a hrát se bude v sedmi hráčích. Jinak se můžete těšit na klasické letní soutěž. Ať už máte v oblibě tenis, cyklistiku nebo veslování, bude se opět na co dívat.

rio OH

Zahajovat se bude o půlnoci, fotbal začne dříve

Zahajovací ceremoniál, který proběhne na stejném stadionu jako ceremoniál na Mistrovství světa ve fotbale 2014, začne přesně o půlnoci mezi pátkem 5. a sobotou 6.srpna. V tu dobu už ovšem bude jedna sportovní disciplína zahájena. Právě fotbalistky a fotbalisté zahájí svou pouť olympiádou postupně ve středu 3. a ve čtvrtek 4.srpna. Většina disciplín odstartuje v sobotu 6.srpna, zbývající se přidají během dalších pár dní.

Závěrečný ceremoniál bude na stejném místě, jako ten zahajovací, tedy na Estádiu de Maracana a to 21.srpna.

XXXI. Letní olympijské hry jsou tu a máme se opět na co těšit. Medailové boje pro více než 10 000 sportovců ve 32 sportovních odvětvích již čekají na start!

 

Redakce AktualityCZ.cz

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz