Rekvalifikační kurz nebo česká konzerva

Češi mají pověst konzerv – málo flexibilních povah, neochotných akceptovat nové trendy. Je možná pravda, že v některých oblastech je opatrnější konzervativní přístup devízou, ale určitě tomu tak není v oblasti pracovního trhu a zaměstnaneckého života jako takového.

Tady jsme zkrátka pozadu. A přitom nejde, jak byste možná čekali, o to, že by Češi byli oběti nepružného, zastaralého a nefunkčního systému. Každý má možnost změnit to k lepšímu. Každý má možnost žít stejně aktivní a dynamický zaměstnanecký život, jaký závidíme Němcům, Švédům nebo Britům.

Je to jen o snaze jednotlivců. Je to v našich hlavách.

O co jde?

Jde o to, že se u nás příliš zažil následující způsob přípravy na kariéru: vystudujeme střední školu, pak strávíme několik let nadstavbovým studiem a pak ve věku dvacet až třicet let skočíme rovnýma nohama do pracovního života. Automaticky předpokládáme, že studijní život je uzavřen a odteď dále už se od nás očekává jen práce a zase práce. Ale to není pravda.

Osobní vzdělávání by totiž mělo pokračovat. Vzdělávat by se měl člověk průběžně celý život. Svět kolem nás se neustále mění, sami jsme si jistě všimli, že co bylo pravdou před rokem, už dnes pravdou být nemusí.

Proto je nesmysl spoléhat celý život na vědomosti a dovednosti, jež jsme si odnesli z krátké doby studia před x lety. Tyto musí být neustále osvěžovány a doplňovány.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy si je tohoto principu plně vědomo a ve spolupráci s některými špičkovými institucemi – jako je v Brně například škola Pelican – se snaží probudit v lidech zájem o vzdělávání v dospělém věku.

Národní soustava profesních kvalifikací

Výsledkem této snahy je tzv. Národní soustava profesních kvalifikací. Jde o nově zřízený a průběžně budovaný registr profesních kvalifikací existujících na českém pracovním trhu. Tento registr umožňuje zájemcům rozšířit svou profesní kvalifikaci a získat osvědčení moderní a efektivní metodou.

Pokud vás odpuzuje myšlenka toho, že byste se museli vrátit do školních lavic a trávit měsíce a roky studiem nových věcí, pak vás musíme upozornit, že Pelican shledal koncept dvouletého rekvalifikačního studia ve večerní škole zastaralým.

Moderní rekvalifikační kurzy Brno

Místo toho s úspěchem aplikuje intenzivní rekvalifikační kurzy, jejichž studium často zabere pouhý měsíc. Tento koncept je v praxi plně osvědčen a probíhá-li výuka profesionálně a řádně, je maximálně efektivní – v západních zemích se tímto způsobem také vyučuje.

Další změnou je rozšíření profesních kvalifikací i mimo dělnické profese. Dříve byly všechny rekvalifikační kurzy směřovány k výkonu konkrétních povolání na úrovni výučního listu (kosmetička, svářeč, atd.). Nyní je tato soustava obohacena i o profese, které jsou obvykle dostupné pouze po absolvování maturitního oboru a jsou založeny na duševní činnosti uchazeče.

Jsou to například účetní, manažeři atd. – profese, které tvoří páteřkaždé větší moderní společnosti.

Co je z hlediska účastníka rekvalifikace důležité – takovouto výuku může získat zdarma.

U kterých vzdělávacích institucí poptávat tyto profesní kvalifikace?

Požadavky na výuku se liší v závislosti na typu kvalifikace. Aby bylo zamezeno chaosu, bylo stanoveno, že kvalifikace musí být akreditovány ministerstvem a zkoušející osoby musí mít příslušnou autorizaci.

Přísná pravidla sice vymezují užší okruh institucí, které mají kvalitu a odbornou kapacitu, aby mohly výuku realizovat. Avšak tímto je garantována vynikající úroveň výuky i zkoušky.

Zaujal vás koncept národní soustavy profesních kvalifikací?

Máte sami zájem se zdokonalit? Obraťte se na odborníka na vzdělávání dospělých z jazykové školy Pelican. Paní Mitana vám ochotně pomůže s výběrem potřebné rekvalifikace a podá všechny potřebné doplňující informace.

Navštivte kancelář na Lidické 9 Brno nebo volejte: 774 742 296. Můžete také navštívit webové stránkywww.rekvalifikacnicentrum.cz

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz