Bez čeho se neobejdete na první hodině jógy

Hodláte zasvětit svůj život józe? Ať už se na internetových stránkách dočtete cokoliv, vždy mějte na paměti, že vyrážet na první hodinu bez řádné přípravy se nevyplácí. Ještě před tím, než otevřete dveře tělocvičny, zkontrolujte, zda jste si doma nezapomněli praktického pomocníka – jógovou podložku. Přesto, že se jich na trhu objevuje obrovské množství, není jejich správný výběr zas až tak složitý. My vám v tomto článku prozradíme, jak na to.

joga

Co musí splňovat podložka na jógu?

Budete-li se chtít věnovat například hot józe či power józe, které jsou rychlejší, dynamičtější a aktivnější, určitě budete potřebovat podložku, která nebude po podlaze klouzat a která také bude dobře sát pot. Pokud se však budete chtít naopak věnovat například takové klasické józe, pranava józe nebo hathajóze, bude vám stačit jakákoliv podložka na jógu, jakou v obchodě najdete. Rozhodně však zapomeňte na obyčejné karimatky! Ty jsou v naprosté většině případů ke cvičení jógy nevhodné!

Tip redakce:  Jak napsat dobrou tiskovou zprávu

Je lepší podložka z umělých nebo přírodních materiálů?

Při vybírání podložky na jógu se vás zajisté prodavač zeptá, zda dáváte přednost umělým nebo přírodním vláknům. V tu chvíli byste měli odpovědět podle toho, co od podložky

očekáváte. Jsou-li vaše představy zejména o tom, aby podložka neklouzala, byla lehce omyvatelná a déle vydržela, bude vám určitě prodejcem nabídnuta ta z umělých materiálů.

Pokud jste naopak alergik a potřebujete, aby měla podložka lepší sací schopnosti, sáhněte naopak po přírodních materiálech. Samozřejmě, že vám sám prodejce také poradí.

Co dalšího si musíte vzít na první hodinu jógy?

Ovšem „karimatka na jógu“ není pouze tím jediným, co si na první hodinu musíte vzít. Dále by se určitě mělo jednat o pohodlné oblečení na jógu, pevnou obuv, a to zejména v případě power jógy nebo dance jógy, a v neposlední řadě i o tekutiny, protože ať chcete nebo ne, zpotíte se a váš organismus bude volat po doplnění ztracené vody. Některým dokonce po cvičení tak vyhládne, že si s sebou nosí i svačinu. To už však necháváme na vás.

Tip redakce:  Jak se učí jazyky v období koronaviru?

 

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz