Půjčka bez doložení příjmu, na co si dát pozor?

Dostali jste se do špatné finanční situace? Potřebujete půjčit peníze, ale nevíte odkud? Prvním řešením je samozřejmě banka, dalším řešením jsou nebankovní společnosti, a s tím spojené nebankovní půjčky, často půjčky bez doložení příjmu.

mzda

Půjčka u bankovní společnosti

Bankovní instituce půjčují většinou peníze až do výše 600tis. korun bez toho, abyste museli dokládat účel půjčky. U bankovních společností máte jistotu férového jednání, jsou daná jasná pravidla, jsou to stabilní společnosti, osvědčené staticíci klienty.

Většina bank dokonce odměňuje své klienty za včasné splátky úvěru. Povětšinou se jedná o bonus odpuštění jedné i více splátek. Další nespornou výhodnou bankovního úvěru jsou nízké úrokové sazby. V případě, že splácíte pravidelně a včas, nehrozí vám žádné riziko. Pokud chcete získat co nejvýhodnější úvěr, nechte si spočítat srovnání půjček.

Jaká kritéria musíte splňovat v případě, že si chcete půjčit od bankovní společnosti?

Abyste vůbec mohli podat žádost o půjčku u bankovní společnosti, musíte splňovat několik základních kritérií

 • být občanem České republiky
 • být plnolení
 • mít pracovní smlouvu na dobu neurčitou
 • doložit potvrzení o příjmu
 • vlastnit druhý doklad totožnosti (cestovní pas, řidičský průkaz)

Kromě výše uvedeného banky své potenciální klienty prověřují v několika registrech. Nejčastěji prověřované registry vám představíme.

Prvním registrem je SOLUS

SOLUS je jedním z nejvýznamějších úvěrových registrů. Je to registr fyzických osob spotřebitelů a registr fyzických osob podnikatelů a právnických osob.  Naleznete zde negativní údaje o těch klientech, kteří neplní své smluvní závazky. Do tohoto registru zadávají informace o dlužnících stovky společností. Někdy nemusíte ani vědět, že v tomto registru máte negativní záznam, stačí se opozdit s platbou elektřiny, plynu či mobilního telefonu.

Druhým registrem je centrální registr dlužníků

Centrální registr dlužníků funguje na stejném principu jako SOLUS.

Třetím registrem je BRKI

BRKI, Bankovní registr klientských informací, provozovatelem je společnost CBCB – Czech Banking Credit Bureau, a.s., která je vlastněna pěti zakládajícími bankami. Sružují se zde data o vašich úvěrech (nejen u těchto pěti bank, ale u veškerých bankovních institucí), o tom, zda platíte včas.

Pro koho jsou tedy vhodné bankovní půjčky a jak se chovat, aby nám byla bankovní půjčka schválena?

Bankovní půjčky jsou vhodné pro všechny občany České republiky, kteří platí včas své závazky. Bankovní společnosti mají daná pravidla, podle níž se při půjčování finančních prostředků řídí a bohužel ne každý je splňuje. Banky se při půjčování financí dívají do uvedených registrů a podle toho vyhodnotí, zda vám peníze půjčí či nikoliv.

Pokud si chcete půjčit peníze od bankovní společnosti, je třeba si dávat pozor na včasné splátky svých závazků, ať už se jedná o mobilní telefon, služby či naše úvěry. Tohle vše se u žádosti o půjčku prověřuje.

V životě ale mohou nastat různé situace a můžete se jednoduše dostat do některého z registrů a přesto potřebujete půjčit peníze. V těchto případech jste většinou nuceni obrátit se na nebankovní společnost. Ale přesto jsou i nebankovní společnosti, které jednají se svými klienty fér, je třeba si dát ale pozor na to, od koho si peníze půjčtíte, nemuselo by se vám to vyplatit. Neberte první nabídku, nechte si spočítat půjčku pro problémové klienty.

Banka vám tedy nepůjčí, co teď?

V tomto případě jste nuceni obrátit se na nebankovní společnost, která při posuzování žádosti o půjčku nemá tak přísná kritéria. Ale zde je potřeba být opatrní.

Co je potřeba k žádosti o nebankovní půjčku?

 • věk 18 let
 • občanství ČR
 • dva doklady totožnosti

Nebankovní poskytovatelé půjček často poskytují půjčku bez potvrzení příjmu, k vyřízení půjčky nepotřebují ani pracovní smlouvu na dobu neurčitou. Dále nejsou tak přísné v posuzování negativních záznamů v registrech.

Nebankovní půjčky bez doložení příjmu, na co si dát pozor

 1. vyhledat si reference a zkušenosti s nabízenou půjčkou
 2. vyhledat si srovnání nebankovních půjček a předem si spočítat, kolik za půjčku zaplatíte
 3. zodpovědně si prostudovat úvěrové podmínky vybrané společnosti

Na trhu je mnoho firem, které nabízí nebankovní úvěry. Ne každá taková společnost jedná fér, proto je třeba dbád zvýšené opatrnosti při výběru nebankovní půjčky.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Levné ubytování pro studenty

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz