Prodej obrazů zažívá v Česku nový rozmach

Již několik posledních let po sobě vykazuje prodej obrazů v české republice stoupající tendenci. Investoři z řad právnických osob, ale i soukromé osoby, objevili novou možnost, kdy je možno vložené prostředky nejen bezpečně uložit, ale často se během relativně krátké doby mohou dočkat i jejich  poměrně výrazného zhodnocení.

prodej obrazů

Prodej obrazů

Prodej obrazů – možná investice

Bylo by možné namítnout, že prodej obrazů není vlastně nějakou novou formou investice, existoval totiž odjakživa. To je jistě pravda, ale také je pravdou, že doba kdy zde oficiálně nebyla možnost soukromého podnikání a investování, byl omezen na státem provozované aukční síně a galerie ČFVU, jež měly jen omezený přístup k dílům zaznamenávajícím nejvyšší prodejní hodnoty, které se dnes pohybují v řádu milionů korun, u několika prestižních autorů dokonce i o řád výše. Právě taková díla tvoří přitom nejbezpečnější skupinu z hlediska jednorázových investic.

Jak je prodej obrazů organizován a jaké je jeho bezpečnostní zajištění? Každý z renomovaných aukčních domů dbá na to, aby měl potřebnou certifikaci o pravosti nabízených výtvarných děl a znalecký odhad jejich ceny. Aukce jsou pořádány pravidelně a každý z aukčních domů vydává u této příležitosti i úplný katalog ke každé z nich. Prodej obrazů z té nejvyšší cenové kategorie rozhodně vylučuje nějaký pokoutní způsob převodu, u každého díla je známa jeho historie i předchozí majitelé.

V zemi s tak bohatě rozvinutou výtvarnou kulturou jako je Česká republika má prodej obrazů ještě stále značné rezervy do budoucna. Odbyt historických děl z předchozích století je v současnosti stále více vyrovnáván díly moderního umění, jejichž ceny trvale stoupají a představují tak pro další zájemce poměrně bezpečně odhadnutelný zdroj investičních výnosů.

Co do počtu galerií a aukčních domů, zabývajících se prodejem obrazů, je u nás na prvním místě samozřejmě hlavní město Praha, ale řada z nich sídlí i v ostatních krajích. Lze říci, že ten kdo má zájem se takové aukce zúčastnit, to nikdy nemá daleko, příležitost výhodně a jistě uložit své peníze leží takříkajíc na dosah.

Galerie Kodl

Národní  7,Praha 1,110 00

tel: +420 251 512 728

e-mail: galerie@galeriekodl.cz

web:  www.galeriekodl.cz

2 komentáře od “Prodej obrazů zažívá v Česku nový rozmach”

  1. […] máte dostatek času a náladu, nic vám nebrání navštívit výstavní galerii Kodl osobně. Každý si zde může najít pár děl, která ho osloví. Každý máme jiný vkus, a […]

  2. […] Galerie Kodl patří k nejznámějším a nejnavštěvovanějším v Praze. Konají se zde i adrenalinové aukce obrazů. Pokud jste ještě nikdy na žádné nebyli, najděte si čas i jen jako diváci, rozhodně to stojí za to. Díla nejrůznější hodnoty, někdy až astronomických částek, nervozita a soutěživost přítomných, napětí by se dalo krájet. To možná znáte ze sportu, ale kultura tyto pocity poskytuje někdy také. […]

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz