Pražské metro čekají opravy. Příčinou je voda

Pražské metro a jeho omezení

V pátek 6. ledna budou moct cestující naposledy využít pro dopravu Prahou stanici metra Jinonice. Až do 7. srpna bude je plánovaná její odstávka kvůli opravám spojených s vydatnými průsaky vody. Komplikace v důsledku oprav ale budou čekat i na jiných místech pražského metra.

První fáze rekonstrukce stanice Jinonice probíhala už od listopadu, pracovníci stavební firmy demontovali obklady a podhledy. Provoz stanice nebyl nijak omezen. Tuto sobotu však podle plánu začíná druhá fáze, při které je třeba stanici uzavřít.

Provoz ve stanici uzavřely masivní průsaky vody. Ta narušila nosný systém obkladů na stěnách stanice. Skleněné tvarovky umělce Františka Víznera tak na nějakou dobu zmizí ze zdí, budou se čistit a na závěr oprav se do stanice metra vrátí zpět. Řadu dalších materiálu je ale třeba zcela vyměnit a nahradit novými. Přibude také osvětlení nebo kamerový systém včetně rozhlasu.

Celá rekonstrukce vyjde na 145 milionů korun.

Během oprav stanice budou cestující vozit autobusové linky 137 a 149, které budou vyjíždět od stanice metra Nové Butovice. Nově byla zřízena také linka 153.

„Linka 153 vznikne z části dnešních spojů linky 137 a v pracovní dny v intervalu 30 minut pojede po trase Na Knížecí – Malvazinky – U Waltrovky – Jinonice – Vidoule, kde bude ukončena,“ vysvětlil mluvčí dopravce Ropid Filip Drápal.

Ve směru na Vidoule pojede linka 153 ulicí V Zářezu, ve směru Na Knížecí každou půlhodinu objede areál stanice Jinonice.

Na letošní rok naplánoval Dopravní podnik hlavního města ale i další opravy stanic metra. Přípravné práce rekonstrukcí začnou i ve stanicích  Opatov, Palmovka, Dejvická, Skalka, Muzeum a Karlovo náměstí. Nejdříve přijde na řadu první stanice Muzea. Jinonice však mají být jedinou stanicí, která kvůli opravám bude uzavřena. Ve stanicích Opatov a Palmovka chce dopravní podnik zřídit bezbariérové přístupy.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Profolio.cz

Zprávycz.cz

Onlinepraha.cz

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz