Novoroční předsevzetí

Dáváme si je každý rok

S novým rokem si velká většina z nás dává různá předsevzetí. Jejich nejčastějšími tématy jsou určitě – dieta, zdravý životní styl, přestat kouřit, přestat pít, nebo přestat s jakoukoli jinou neřestí, zkrátka vyřešit něco, co nás dlouhodobě trápí nebo omezuje a řešení neustále odkládáme. S novým rokem se člověk většinou vyburcuje k rozhodnutí, že se konečně pohne dopředu a začne se sebou něco dělat. Bohužel velké většině z nás, toto předsevzetí nevydrží déle než pár dní. Pak opět vplujeme do zajetých kolejí zažitého stereotypu, a i když se nám nevyřešená věc často honí v hlavě, nemáme sílu, odhodlání a vůli s ní cokoli udělat.

Tip redakce:  Obhájí české restaurace stávající dvě michelinské hvězdy?

Proč tomu tak je. Jednou z možností je ta, že jsme se k dořešení dané situace ještě vnitřně neodhodlali a nerozhodli a pouze jsme byli tzv. vtaženi příchodem nového roku k tomu, že teď nastal ten správný čas. Dokud totiž skutečně nebudete chtít nebo doslova nuceni zbavit se např. své neřesti, nic se reálně nezmění. I kdyby tzv. čert na koze jezdil, nestane se nic. Jakmile naše hlava není připravena, není šance, že by nás k trvalé změně kdokoli přinutil. Další možností, proč se nic nezměnilo je ta, že nás daný problém zas až tak netrápí, naše okolí nám ho toleruje, naše tělo ho ještě stále snáší. A my sami jsme prostě jen líní. Měnit se nechceme, a dokud se nestane něco závažného, nějaký zvrat, změna nenastane ani u nás. Třetí z možností, která je také velmi častou je ta, že si dáváme cíle přehnané, respektive jejich splnění chceme teď hned a ono to zkrátka v reálu nejde. Když tedy následně neuspějeme, tak svůj cíl vzdáme, protože jsme demotivovali sami sebe.

Tip redakce:  Pražské metro čekají opravy. Příčinou je voda

Proto pokud už předem víte, že to Vaše novoroční předsevzetí zas až tak vážně nemyslíte, nebuďte přehnaně zklamaní a frustrovaní, že to zase nevyšlo. Zázraky se totiž dějí skutečně pouze výjimečně. Bez Vašeho skutečného nasazení výsledku nedosáhnete. A vy, kteří jste se rozhodli, že tentokrát svůj cíl skutečně splníte, protože prostě musíte, dávkujte si ho tak, aby skutečně splnitelný byl. Jděte za jeho dosažením postupně, den po dni, při prvních neúspěšných nepropadejte panice. Nepodceňujte se a hlavně, věřte si, věřte, že to dokážete. Pokud byste si nevěřili, jen těžko něčeho dosáhnete. Vaše mysl je skutečně mocná, nepochybujte o tom.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

PressExpress.cz

iZprávyDnes.cz

Novinky-Zprávy.cz  

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz