Pracovní obuv musí vyhovovat bezpečnostní normě, jaké značky kupovat?

Mezi pracovní oděv se zařazuje také pracovní obuv, která je ve vybraných aktivitách velmi potřebná a zaměstnavatelé jsou povinni, ve vybraných profesích, pořídit svým zaměstnancům bezpečnou a normě vyhovující pracovní obuv a to zcela bezplatně. Některé společnosti to dělají tak, že si zaměstnanec pořídí pracovní obuv za své peníze a firma mu jej pak proplatí, ale samozřejmě musí tato obuv splňovat předepsané náležitosti. Mezi předepsané náležitosti patří například pevně stažená noha, protiskluzová podrážka a v některých případech i barva obuvi, hlavně bílá.

pracovní obuv panda

Pracovní obuv v podobě vycházkové obuvi

V nabídce prodejců je pracovní obuv v pánském i dámském provedení a čísluje se dle evropské stupnice od velikosti 36 (dámské) po 52 (pánské), ale některé varianty mají velikost omezenou. Pracovní obuv je šita pomocí materiálu, který odpovídá hygienickým předpisům. Varianty pracovní obuvi jsou velmi hezké a v mnoha případech je ani nelze rozeznat od normální obuvi na procházky. Mnoho zákazníků si tuto obuv kupuje také jako vycházkovou obuv nebo pro turistiku.

Oblíbená pracovní obuv

Pracovní obuv je vyráběna podle způsobu využití, takže některé boty jsou kotníčkové s pevným šněrováním a jiná pracovní obuv je šita jako běžná polobotka opatřená tkaničkami, které se zavazují do dírek nebo do háčků. Vybraná pracovní obuv se dokonce podobá také sportovní obuvi, jako jsou třeba tenisky a i ty jsou v nabídce ve variantách jako nízké nebo přes kotník. Do prostor, kde je přítomno vyhřívání, se používá pracovní obuv ve formě sandálů, které se zapínají na přezky nebo pomocí suchých zipů. Mezi velmi oblíbenou pracovní obuv patří pantofle s ortopedickou tvarovanou stélkou. Pracovní dámská obuv, která je určená pro gastronomii nebo do zdravotnictví obsahuje mimo anatomicky tvarované stélky také perforovaný hořejšek, který slouží pro vzdušnost. Pokud si pořizujete pracovní obuv přes internet pomocí e-shopů, tak se na ni samozřejmě stahuje veškerá garance jako například záruční lhůta a možnost výměny (nesprávná volba velikosti). Nejoblíbenější a nejvíce prodávané značky pracovní obuvi jsou 3M, Black Knight, Boots, CRV, Červa, Delta, Dunlop, Fridrich a Fridrich, Heckel, Lanex, OS, Panda, Prestige, Raven, Safeway, Sioen, Tipa, U-power, Wintoperk.

Více o pracovní obuvi se dočtete na webu .

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Levné ubytování pro studenty

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Chcete přesunout sídlo firmy do Prahy, ale nemůžete si dovolit držet celý rok kancelář? Objevte šikovný nástroj s názvem virtuální sídlo.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz