Pračka na míru aneb Jak vybrat pračku podle rozměrů

Prát oblečení ručně už se v dnešní době nenosí, a proto jsou pračky neodmyslitelnou součástí každé domácnosti. Liší se od sebe tvarem, barvou i výrobcem a vzhledem k velikosti celého trhu je téměř nemožné mít přehled o všech modelech a vychytávkách. Abychom vám výběr alespoň trochu usnadnili, připravili jsme pro vás krátký článek o tom, jak vybrat pračku podle rozměrů, tak aby k vám domů dokonale pasovala.

Raději pračku s vrchním nebo bočním plněním?

Rozměry pračky se liší především podle toho, zda byla vyrobena s vrchním nebo bočním plněním. Pračky, které jsou uzpůsobené pro plnění vrchem jsou většinou prostorově úspornější. Hodí se proto do menších domácností, bytů nebo garsoniér a také tam, kde pračka slouží menšímu počtu uživatelů. Při operováním s tímto typem pračky se navíc nemusíte tolik ohýbat, tedy alespoň ne při jejím plnění.

Vrchem plněná pračka AEG Lavamat 71260TLC

Pokud však bydlíte v rodinném domě nebo bytě o vícero místnostech, nebojte se zvolit si model s bočním plněním. Mezi jeho největší výhody patří především to, že jej můžete ve většině případů zabudovat pod pracovní desku. Právě díky větším rozměrům může zároveň sloužit jako odkládací plocha a také můžete prádlo uvnitř kdykoliv zkontrolovat.

Kolik prádla se vám v rodině hromadí?

Rozmyslete si, jaké by měla mít vaše pračka rozměry uvnitř. Žijete pouze s přítelem, nebo vaše domácnost čítá více členů? I na to je třeba brát zřetel při výběru pračky, a to konkrétně u vnitřní kapacity bubnu. Pro malou domácnost by měla vystačit kapacita do 5 kg, u větší rodiny se vyplatí spíše modely, které pojmou až 8 nebo 9 kg prádla.

Pračka s předním plněním LG F171K2CS2W pojme až 17 kg prádla

Dříve, než si objednáte novou pračku, vám doporučujeme důkladně si přeměřit prostor, kam bude přístroj umístěn. Poté si ujasněte vaše preference, co se způsobu plnění a vnitřní velikosti týče, a v tu chvíli už vám nic nebrání ve výběru té pravé pračky do vaší domácnosti.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz