Pletivo vhodné pro zahrady i zemědělství

Klasické zapletené čtyřhranné pletivo díky své povrchové úpravě disponuje vysokou životností. Ta se může pohybovat až kolem dvaceti let. Je ze zapleteného pozinkovaného drátu je k dispozici v různých výškách tak, aby vyhovělo individuálním potřebám a využití. Standardní výška začíná na jednom metru, ale běžně seženete i vyšší (pro potřeby např. sportovních areálů). Pletivo je velmi oblíbené pro použití na zahradách, v zemědělství, stavebnictví, ale i v lesích nebo na sportovištích. Velmi dobře kopíruje i nerovný terén, pořídíte ho za dostupnou cenu a montáž zvládnete také sami.

Poplastované pletivo

Klasické čtyřhranné pletivo můžete koupit v pozinkované nebo poplastované povrchové úpravě. Pozinkované pletivo má silnější průměr drátu a je tedy pevnější, jeho instalace je tak ale o něco obtížnější. Časem se na pletivu projeví vlivy počasí tak, že zoxiduje. To ale nemá na jeho životnost vliv, jen si nezachová svoji zářivou stříbrnou barvu. Bude spíše šedivé a bez lesku. Poplastované pletivo je také z pozinkovaného drátu, který je ale navíc poplastován a zajišťuje tak pletivu dokonalou ochranu před korozí. Další jeho předností je také to, že jeho barva je stálá. Standardně je vyráběno v tmavozelené barvě, která neruší na místech, kde je kolem příroda. K dostání je i v jiných barvách – hnědé, modré, červené, žluté apod.

Svařované pletivo

Svařované pletivo vyniká svojí pevností a skutečně kvalitním zpracováním, neboť je každý spoj drátů bodově svařen. Díky jeho již zmíněné pevnosti se doporučuje například na místech, kde hrozí poškození běžného oplocení například velkými hlídacími psy. Svařovaná pletiva poskytují vyšší stupeň zabezpečení a používají se tedy většinou na oplocení stavebních pozemků, rodinných domů, ale i objektů s vysokým stupněm zabezpečení. Vyrobeno je z pozinkovaného ocelového drátu, který je poplastován PVC. Vybírat můžete dle síly drátu, barvy i velikostí ok. Svařované pletivo je také samonosné, což znamená, že k jeho instalaci nepotřebujete žádné napínací dráty ani ráčny. Jeho montáž je tím výrazně usnadněna, a to i v komplikovaném terénu.

Svařované pletivo

Hledáte-li snadno dostupné řešení oplocení vašeho pozemku, kde příliš nezáleží ani na jeho vzhledu ani na vysoké bezpečnosti (třeba v místě oddělení pozemku od souseda) je klasické pletivo určitě dostatečnou variantou. Pokud jste trochu náročnější ve svých požadavcích na to, co by měl váš plot splňovat, je svařované pletivo skvělou a stále relativně dostupnou volbou!

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz