Pletivový plot zvládnete postavit sami!

Pletivové ploty jsou u nás jedny z nejrozšířenějších. Není se čemu divit – skládají se totiž pouze ze sloupků a pletiva, jsou tedy cenově přijatelné a poradíte si s jejich stavbou sami.

Vymezte si váš pozemek či jen výběh pro domácí zvířata právě pomocí pletiva! Není to vůbec těžké, zapotřebí je pouze trocha zručnosti či rad někoho zkušenějšího. A co využít právě našich rad? Základní informace, jak na to, můžete získat i v tomto článku.

Pletivové ploty

Pletivové ploty

1. Nejprve změřte obvod pozemku

Zjistíte tak, kolik materiálu budete potřebovat. Sloupky by měly stát v rozestupu asi 2 – 2,5 m. Spočítejte tedy potřebný počet děr, do kterých budete sloupky betonovat. Díry by měly mít průměr min. 30 cm a hloubku alespoň 50 cm. Pokud nechcete betonovat je možné použít zemní vruty.

2. Následně zabetonujeme jednotlivé sloupky v právě připravených dírách

Rohové sloupky, či sloupky v místě terénních zlomů a sloupky uprostřed dlouhých stran zpevněte vzpěrami. Důkladně zkontrolujte, zda jsou sloupky v betonu usazené svisle, a to pomocí vodováhy na sloupky.

3. Po zabetonování nechte beton asi tři dny vyzrát

Po vytvrdnutí betonu se již můžete pustit do napínání samotného pletiva. Napínací drát, který se instaluje nahoru, dolu a doprostřed výšky pletiva, je třeba nejdříve přichytit na první sloupek. Na dalších sloupcích napínací drát veďte skrze speciální příchytky na napínací drát až k poslednímu sloupku v řadě – nikdy nepokračujte za rohový sloupek! Drát nasaďte do napínáku a otočením klíče jej napněte. Stejným způsobem postupujte na každé straně plotu. Pokud je jedna strana pozemku delší než 25 – 30 m, je dobré vypínání drátu rozdělit na vícero napínáků, aby se vám plot později nesvěšoval.

Pletivové ploty

Pletivové ploty

4. Posledním bodem je zavěšení pletiva

Doporučuji použít poplastované pletivo, které je odolné proti korozi a bezúdržbové. To připevníte k prvnímu sloupku pomocí tenkého vázacího drátu, a sice propletením jednoho oka po druhém po celé výšce pletiva. Pletivo rozvíjejte a vždy připevňujte k hornímu a dolnímu nosnému drátu. K upevnění vám poslouží vrchní a spodní oka pletiva – ty roztáhněte, provlékněte jimi drát a opět spojte dohromady. Pak už je jen třeba připevnit pomocí vázacího drátu pletivo na několika místech na středním napínacím drátu a na každém sloupku, aby se pletivo neboulilo.

Veškeré příslušenství potřebné ke stavbě pletivového plotu, kromě samotného pletiva, naleznetena e-shopu  levne-pletivo.cz, kde vám také rádi pomohou s kalkulací potřebného materiálu, případně zařídí stavbu plotu na klíč.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz