Opravná sada brzdiče – vše, co potřebujete k opravě brzdového třmene

Pokud vaše vozidlo potřebuje opravu brzdového třmene, můžete se do toho bez obav pustit sami – potřebovat k tomu budete jen šikovné ruce, základní znalosti a nezbytná je také opravná sada brzdiče – s ní bude každá oprava jednodušší.

Co budete potřebovat

Základní opravárenská sada brzdového třmenu obsahuje potřebné gumičky na opravu obou předních třmenů nebo jednoho zadního třmenu. Pak jsou v ní také opravné sady gumiček s pístky a opravné sady brzdového nebo spojkového válce – takzvané pumpy. Všechny náhradní díly, které opravná sada brzdiče obsahuje jsou kvalitní a nemusíte se tak bát je použít a do oprav se pustit sami – pokud tomu alespoň trošku rozumíte a jste šikovní. Při samotné opravě totiž zjistíte, že na tom není vůbec nic těžkého a složitého.

Tip redakce:  Autodoprava nákladní Autodoprava Praha 4

Jak vypadá plně funkční brzdový třmen

Třmen je důležitým prvkem systému kotoučové brzdy a slouží k upevnění a fixaci brzdových destiček – zaručuje tak jejich pohyblivost při brzdění. Máme dva druhy třmenů – plovoucí a fixní. Plovoucí třmeny mají jeden nebo dva písty uloženy na jedné straně brzdového kotouče.

Fixní třmen nemá vodící závlačky a písty jsou naopak uloženy na obou stranách brzdového kotouče. Takže během brzdění je kapalina pod tlakem, což způsobí pohyb vnitřních i vnějších destiček. Když se nebrzdí, jsou drženy mimo – a to pomocí zádržných pružin. Pokud něco není tak jak má, při kontrole na to přijdete. Opravná sada brzdiče se vám bude v tom případě jistě hodit.

Tip redakce:  S výběrem moto oblečení nespěchejte

Jak poznat, že je čas na opravu brzdového třmenu

Žádné varovné signály svého auta nepodceňujte – zvláště pak jestliže se jedná o brzdy. Pokud se vám zdá, že auto táhne na jednu stranu, když brzdíte nebo potřebujete delší brzdnou dráhu k zastavení vozidla – měli byste zpozornět a problém řešit. Dalšími varovnými signály může být zvláštní zápach spáleného, který ucítíte po zabrzdění nebo pokud musíte brzdový pedál stlačovat větší silou. Motor také může pomaleji nabírat na otáčkách a zhorší se tak i celková kvalita jízdy – vaše auto vám tak říká, že něco není v pořádku. S opravnou sadou do brzdových třmenů můžete problém rychle vyřešit. Pokud se ani tak stav vozu nezlepší – raději kontaktujte automechanika.

Tip redakce:  Autodoprava Praha Autodoprava Kučera

I když se to tak na první pohled nezdá, oprava brzd nemusí být žádný složitý oříšek.

1 Komentář od “Opravná sada brzdiče – vše, co potřebujete k opravě brzdového třmene”

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz