S výběrem moto oblečení nespěchejte

V okamžiku, kdy hodnoty na teploměru začaly dosahovat příjemných výšin se většina motorkářů rozhodla oprášit svého starého dobrého dvoukolého společníka. Kromě něj smetla prach i z motorkářských bund a bot, které zanedlouho nebudou chtít ani sundat. Motorkářská sezona zkrátka klepe na dveře a řádné moto oblečení je jednou z věcí, která se nesmí podcenit.

Že ještě nemáte ve své sbírce kvalitní boty na motorku, rukavice nebo helmu, jež ochrání to nejcennější při případném pádu? Je načase pustit se do výběru každého jednoho komponentu. Kvalitní moto oblečení totiž výraznou měrou přispívá k mírnějším následkům při nehodách.

Výběr moto oblečení není snadný úkol

Pokud aktuálně vybíráte moto oblečení pro sebe nebo pro partnerku, která bude jezdit vždy jako spolujezdec s vámi, výběr rozhodně nepodceňuje. Zaprvé se nejedná o lehký úkol, vždyť takové oblečení může zmírnit důsledky nehody, jak již bylo zmíněno.

Při výběru se dívejte na takové kousky, které jsou vybaveny chrániči a reflexními prvky. Při zkoušení vás musí zajímat hlavně pohodlnost – řidič by měl v každém kousku oblečení fungovat bez problémů. Bunda ani rukavice by neměly překážet v jízdě, naopak by se měly plně přizpůsobit, ať už venku kraluje jakékoli počasí.

Navíc by se mělo jednat o opravdu stoprocentní ochranu před větrem, spálením od sluníčka nebo před popálením od výfukových plynů.

Tip redakce:  Náhradní díly, které je dobré vozit vždy v autě

Helma jako nedílná součást motorkářské výzbroje

Jednou z nejdůležitějších součástí celé motorkářské výzbroje je bezesporu helma. Ta chrání nejen před případnými nárazy, ale také před zhoršením sluchu, k čemuž dochází většinou v důsledku větru.

Obecně platí, že helma by měla být homologována. Musí dokonale padnout na hlavě, nesmí být volná. Na druhou stranu se vyhněte tomu, aby vás pásek nebo spona pod bradou zbytečně netlačily. To narušuje komfort jízdy a vaše pozornost se tak rázem nebude upínat pouze na silniční komunikaci, což je špatně.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz