Operace šedého zákalu: Šedý zákal – hrozba vyššího věku?

Moderní životní styl s sebou přináší změny činností a zvyklostí, které byly dříve běžné. Zejména nové komunikační technologie, bez nichž si už nedovedeme představit den, zasahují nejen do způsobu života, ale i do našeho zdraví, k němuž patří i zdravé oči.

Čím jsou oči poškozovány a jak šedý zákal vůbec vznikne?

Oči na monitoru počítače či chytrého telefonu, to je doslova hrozba. Dlouhodobé zatížení očí hleděním na obrazovku je pro ně totiž stres, protože lidské oko není funkčně ani anatomicky vybaveno pro rychlé pohyby všemi směry a střídání vzdáleností, jak je to při práci u počítače nutné. Zanedbáváme-li ještě k tomu odpočinek očí během práce, pravidelné preventivní prohlídky u očního lékaře,  není-li naše strava tak pestrá a kvalitní, jak by měla být, podepíší se tyto skutečnosti spolu se zvyšujícím se věkem a dalšími nepříznivými civilizačními vlivy na  různých problémech našeho zraku a máme problém nejen s šedým zákalem, ale i dalšími nebezpečnými chorobami očí.

Jak se šedý zákal projevuje?

Šedý zákal se vyskytuje většinou u lidí, kterým je nad šedesát. Je to vlastně porucha průhlednosti oční čočky. Zpočátku začíná mírným zakalením, které nemusí naše vidění výrazně ovlivňovat, ale preventivní kontrola u lékaře tento stav odhalí! Když se včas neléčí, zakalení se zvětšuje a člověk začne vidět šedě až zamlženě, může vnímat objekty i barvy zkresleně. Zrak už je podstatně zhoršen a to má neblahý vliv také na psychiku. Jedinou možností, jak napravit tento problém, je operace očí. Žádné kapky, léky ani nějaké brýle nepomohou. Operace šedého zákalu probíhá tak, že se z oka vyjme zakalená čočka a nahradí se čočkou umělou.

OFTEX oční klinika Pardubice je velikou nadějí

Toto špičkové pracoviště, vybavené nejmodernějšími diagnostickými a měřicími přístroji i nejkvalitnějšími materiály, poskytuje v současné době nejlepší služby v oboru očního lékařství. Tuto skutečnost zaručuje tým vysoce erudovaných odborníků, jimž je vlastní také citlivost a jemnost, jak dokládají reference spokojených pacientů. Obrátíte-li se s problémem šedého zákalu na OFTEX, bude vám zaručena nejlepší možná pozornost a péče.

Chirurgové mají k dispozici nejmodernější typy umělých čoček. Prvotřídní z nich jsou pro pacienta multifokální čočky, které umožňují nejen vidět po operaci šedého zákalu jako zamlada, jak dokládají pacienti, ale také bez jakýchkoli brýlí vidět dobře na dálku i na blízko! Multifokální čočky jsou umělé nitrooční čočky s vypočítanou dioptrickou hodnotou. Implantace speciálních čoček pomáhá řešit i další nebezpečné problémy, jako je degenerace sítnice, makulární degenerace a jiné.

Pomůže OFTEX zlepšit i problém s převislými víčky?

Nevzhledné nařasení kůže horních víček a „pytle“ pod očima nejsou jen kosmetickou záležitostí, ale mohou zhoršovat i funkci oka, vyvolávat bolesti hlavy, slzení, únavu očí apod. Chirurgický zákrok tyto problémy odstraní a navíc pacient po operaci má mladistvější vzhled.

Pokud se rozhodnete svěřit se zkušeným rukám špičkových odborníků OFTEXu, najdete je na webové adrese: www.oftex.cz.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

eKompetence.cz

StyleMag.cz

In-In.cz

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz