Senná rýma

Senná rýma

 

senná rýma

Senná rýma, neboli pollinosis je alergické onemocnění, které se vyskytuje převážně na jaře nebo na podzim.

Vyskytuje se zpravidla na jaře nebo na podzim, ale lidé s alergiemi na prach, peří, srst zvířat ap. mohou mít potíže po celý rok.

Senná rýma je vyvolávána vdechovanými alergeny (látky způsobující alergickou reakci organismu), alergizujícími potravinami ap. Vyhýbejte se všem škodlivým látkám, ať už byly určeny jako škodlivé nebo jejich škodlivost předpokládáte.

Je nutné, abyste v případě senné rýmy byli důslední.  Pokud nebudete, můžete na to doplatit nepříjemnými komplikacemi v podobě slezení, pálení očí, řídkého výtoku z nosu, můžete kašlat, může se vám špatně dýchat, může vás bolet i hlava.

Tip redakce:  Pracovní obuv musí vyhovovat bezpečnostní normě, jaké značky kupovat?

Alergii zhoršuje i suché větrné počasí, jízda v autě s otevřenými okny, práce na zahradě, trávení času v parku atd.  Pyl trav je velmi častým alergenem, proto v době kosení, kdy se dostává do vzduchu mnoho pylu, trpí alergici nejvíce.

Léčba senné rýmy

U 50 % dětí bylo prokázáno zlepšení alergie změnou jídelníčku, nejčastějšími alergeny ve stravě jsou vajíčka, mléko, čokoláda, citrusy a kukuřice.

Pomáhá také ledový obklad na čelo, kdy ho musíme často měnit a vždy vydržet alespoň jednu hodinu v kuse a kůru zopakovat 3x až 6x. Led můžete zabalit do tenkého ručníku či utěrky.

Pomáhá také cvičení, stačí zvýšit tep na pár minut, tím se zmírní výtok i otok. Pokud je otok v nosní dutině, pomáhá i napaření nohou.

Tip redakce:  Dámské boty – stylové tenisky, které si zamilujete

Doporučuje se také kloktání a proplachování nosu solným roztokem, který získáte rozpuštěním 1 čajové lžičky soli v půl litru vody. Naberte si solný roztok do úst, průchod do hrtanu uzavřete přitažením brady ke krku a vydechnutím přes nos se snažte roztok z úst dostat nosem ven. Provádějte 5-6krát denně při ucpání nosu.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz