Odborníci z autoškoly KING radí: Jak úspěšně zvládnout výcvik?

Absolvovali jste všechny praktické jízdy, vstřebali teorii a chystáte se na závěrečné zkoušky? Pokud se jich bojíte, budou se vám hodit následující tipy. Odborníci z renomované pražské autoškoly KING nám prozradili, jakých chyb se žadatelé o řidičský průkaz nejčastěji dopouštějí a jak jim předcházet.

Stres za volant nepatří

Závěrečnou jízdu bere většina žadatelů jako stresovou záležitost. Ostatně není se čemu divit, jen málokdo se může plně soustředit na řízení, když se na zadním sedadle mračí přísný komisař. Přesto byste měli zachovat klid a snažit se o maximální soustředěnost. Nervozitou vše naopak zhoršíte a dopustíte se zbytečných chyb. Podstatné je, abyste se při závěrečné jízdě nedopustili žádného závažného přestupku. Zhluboka dýchejte, jeďte plynule a sledujte provoz.

Než šlápnete na plyn

Před tím, než odbrzdíte ruční brzdu, sešlápnete spojku, zařadíte a sešlápnete plyn, proveďte korekci zpětných zrcátek, připoutejte se a zapněte světla. Řidičské průkazy se udělují jen žadatelům, kteří nezapomínají ani na tyto drobnosti – komisaři jsou většinou nekompromisní.

A hurá do provozu

Při výjezdu se pořádně rozhlédněte a použijte směrovky. Jinak by vaše snaha o získání řidičského průkazu mohla skončit na samotném počátku, a to by byla škoda.

Jedním z nešvarů, kterých se žadatelé při závěrečné jízdě dopouští, je ignorování zpětných zrcátek. Autoškola KING v Praze žáky upozorňuje na to, že komisaři na aktivním používání zrcátek bazírují.

Autoškola dále podotýká, že častým důvodem neúspěchu je nedodržení maximální povolené rychlosti. Nezapomeňte proto sledovat značky a nehrajte si na závodníka. Do cíle dorazí jen ten, kdo se řídí pravidly silničního provozu.

Když se to nepovede napoprvé…

Žádný učený z nebe nespadl, a pokud se vám jízdy nepodaří napoprvé, nedělejte si z toho hlavu. Ovšem v případě opakovaného neúspěchu zvažte, zda by nebylo od věci změnit autoškolu a vybrat si nějakou kvalitnější.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Naše-domy.cz

Český-magazín.cz

Krásné-bydlení.cz

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz