Obrazy města: V zajetí lidských sídel, krásných staveb a noční romantiky

Pohled na mnohá velkoměsta a i menší města byl vždy fascinující. Jasně o tom hovoří spousty obrazů z dílen těch nejznámějších mistrů. Vždyť právě oni dokázali vytvořit nádherné prostředí industriálního charakteru, které dokáže vždy fascinovat. Lidská činnost byla vždy inspirující a samozřejmě to platí dodnes. Vybrat si z mnohých motivů velkých měst i malých obcí není nijak jednoduché. Existuje jich totiž skutečně spousta. Abychom vám poněkud usnadnili orientaci, pokusíme se vybrat ty nejznámější, které vás prostě chytí a nepustí. Jak se přesvědčíte, jednat se může skutečně o obrovské množství poutavých motivů a scenérií.

V zajetí velkoměstských pohledů

Můžete se vsadit, že nejčastěji obraz města znázorňuje některou z pulsujících a metropolí. Tato skutečnost je neoddiskutovatelná a také logická. Velkoměst, která slouží jako předloha, je neskutečné množství. O jaká se jedná nejčastěji?

Romantická Paříž

obraz Paříž

https://myloview.cz/obrazy/podle-kategorie/mesta/

Město všech zamilovaných bylo, je a bude fascinující. Pohledy na něj mohou být různé. Nejčastěji se jedná o ptačí perspektivu, které samozřejmě vévodí slavné katedrály a pochopitelně Eiffelova věž. Paříž je věčná a nadchne prakticky každého. Její zobrazení s nějakými poutavými nápisy také není od věci. Mnohdy bývá zobrazována pouze Eiffelova věž, která je skutečnou dominantou tohoto evropského velkoměsta. A co takové muzeum v Louvru? Ani na to nelze zapomenout. Jeho unikátní vzhled také stojí za zobrazení.

Pulsující New York

obraz new york

Město, které nikdy nespí. Přesně takto je označován New York. I jeho zobrazení především na vícedílných obrazech je doslova fascinující. Celé metropoli vévodí Statue of Liberty. Toto poděkování Francouzům za pomoc při bojích s anglickými vojsky se stalo jakýmsi symbolem New Yorku. Dalším dominantním dílem je bezesporu most v Brooklynu. Kochat se ale lze i Manhattanem a mnohými dalšími místy v New Yorku. 

Ohromující Tokio

obraz Tokio

https://myloview.cz/

Pro našince je mnohem méně známější Tokio. O této japonské metropoli toho skutečně příliš mnoho nevíme, nicméně její zobrazení je hodně zajímavé. Klidně můžete volit i poněkud netradiční nápis Tokio. Ten může být klidně vyveden v různých barvách, případně v něm bývá přímo zobrazeno samotné měst. Taková Tokijská věž patří mezi jedny z nejzajímavějších světových staveb.

Tradiční Londýn

obraz Londýn

Pokud patříte z hlediska architektury ke konzervativnějším jedincům, jistě nepohrdnete pohledy na britskou metropoli. Pohledy na Londýn nejčastěji pojímají dominantu Tower Bridge. Volit je ale možné i mnohé jiné, které jsou také vyvedené v tradičním pojetí. 

Romantika menších měst

obraz malé město

Obrazy města na stěnu vás sice zajímají, ale nechtěli byste některou z nejznámějších světových metropolí. Ne každý si chce dávat do interiéru velká pulsující města. Vždyť právě ona mohou evokovat i spousty emisí, neustálý hluk a ne příliš příjemní prostředí k životu. Z toho důvodu se mnohdy vyplatí vsadit spíše na některé pohledy zaměřující se na malá města. Typickým příkladem takovéhoto zajímavého zobrazení jsou Benátky. Toto unikátní město na vodě nabízí nádherné scenérie charakteristické právě přítomností vodních kanálů. Gondoly, krásná zákoutí, spousty dalších malých loděk uprostřed zástavby a tradiční malebné uličky. To je pouze malý výčet nádherných míst, s nimiž se lze v Benátkách setkat. 

Slavné stavby na velkých obrazech

Nikde není psáno, že byste nezbytně museli mít přímo obraz kompletně celého velkoměsta, nebo jen jeho výřezy. Výbornou volbou je také detail na konkrétní slavné stavby. Z těch bychom měli zmínit třeba již jmenovanou Sochu Svobody nebo Eiffelovu věž, Brooklynský most či Manhattan. Poměrně hojně také na obrazech najdete Vítězný oblouk. Chcete-li mít poněkud méně zprofanované stavby, nebojte se třeba ani slavné Braniborské brány. A co takové památky v noci? Nádhera. Takový obraz noční město v mnoha podobách rozhodně zaujme. Už jenom nasvětlení Eiffelovy věže je skvostné. Najít lze ale i spousty dalších motivů, jež vás musí stoprocentně zaujmout a v interiéru budou ozdobou. 

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz