Žaluzie i rolety lze sehnat za skvělé ceny

Všichni to dobře známe, dostatek světla v místnosti je důležitý, ale ne vždy je žádoucí. A to třeba když sledujete televizi nebo pracujete na počítači. Právě proto existuje na trhu nepřeberné množství stínících systémů, díky kterým budeme mít doma pohodu, přesně tak jak právě potřebujeme. Nejčastěji se k tomuto účelu využívají žaluzie nebo rolety. Pojďme se proto společně podívat na to, jaké tady máme možnosti.

Žaluzie jako moderní prvek interiéru

Asi nejobvyklejším stínícím prvkem jsou samozřejmě žaluzie, zejména pak ty horizontální. Lze je umístit na různé typy oken, takže jsou samozřejmě vhodné také pro střešní okna. Pokud budete pořizovat nové žaluzie, zajímavou variantou jsou ale určitě také žaluzie vertikální. Ty máme často spojeny s kancelářskými prostorami, ale dnes si můžete vybírat z množství barev, vzorů a kvalitních látek, které nabídnou naprosto luxusní vzhled. Stanou se tak stylovým doplňkem vašeho interiéru. Máte rádi přírodní materiály? Můžete si vybrat třeba žaluzie ze dřeva.

Pro mnohé mohou být samozřejmě zajímavým řešením také rolety. Zde lze opět volit mnoho materiálů, trendem jsou třeba bambusové rolety ze speciální holandské bambusové látky. Můžete zvolit také levné rolety, kde vás bude zajímat hlavně praktická stránka věci, zkrátka přesně podle toho, jak vám to dovolí vaše peněženka. Pokud jde o obsluhu, zpravidla se nabízí:

  • Řetízkové ovládání
  • Pružinové ovládání
  • Motorické ovládání

Jste nároční?

Právě ovládání motorem se často používá zejména u venkovního provedení. Venkovní přitom mohou být jak rolety, tak samozřejmě také žaluzie. V současné době se jedná o moderní prvky řady novostaveb a můžete si je samozřejmě dopřát také při rekonstrukci. Jejich výhodou je, že mohou plnit rovněž funkci bezpečnostní a také zabránit vstupu nebo úniku nadměrného množství tepla do nebo z objektu.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz