Letní lékárna

Dovolená a nečekané problemy

Léto je časem slunce a pohody, ale i zde je místo pro nemoci. Nemusíme hned sahat pro běžné léky z lékárny a používat vše léčivou chemii.

Letní bylinky

Letní bylinky – Levandule

Zkuste bylinky

Vyzkoušejte bylinky, které používaly naše babičky. Neduhy zažeňte raději přírodní cestou. Vždyť kolem nás roste celá apatyka.

Máta

Ideální pro cestovní nevolnost. Dělá se vám při cestování špatně? Jen pomyslíte na dalekou cestu a úzkost je tady. Nejste sami, trpí tím dospělí i děti. nevolnost vás může zaskočit v autě, vlaku, při cestování na moři atd. Nepříjemné příznaky pomůže zmírnit máta. Nejlepší je mátový čaj, pokud nemáte zrovna po ruce tak pamatujte na své nevolnosti a přibalte sebou na cesty éterický mátový olej. Ten můžete nakapat na kapesník a vdechovat dle potřeby.

Levandule

Nádherná fialová bylinka pomůže proti stresu a únavě. Pokud máte pocit, že každou chvíli padnete únavou, dopřejte si levandulovou koupel. Do vany napusťte teplou vodu a přidejte minimálně lžíci levandulového oleje. Pokud nemáte, použijte čerstvou, nebo sušenou levanduli. Koupel je úžasně příjemná a pokud v ní vydržíte aspoň půl hodiny vrátí se vám příval energie. tělo bude prokrvené a plné energie.

Třezalka

Třezalkový olej je pomocník proti štípancům od komára. Bohužel komáry potkáme během léta snad úplně všude. Hlavně pokud jedeme na dovolenou k rybníku. Svědění a bolest od štípanců tlumí třezalkový olej. Jeho výroba je snadná.

Třezalka

Třezalka

Do zavařovací sklenice dáme čerstvé třezalkové květy a zalijeme olivovým olejem. Sklenici zavřeme a necháme na slunce po dobu dva až tři týdny. Následně přecedíme, přelijeme do skleněné tmavé láhve a uskladníme v tmavé spíži.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

MetSo.cz

40plus.cz

PressExpress.cz

 

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Levné ubytování pro studenty

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz