Nachlazení a bolest v krku vás už trápit nemusí

Znovu jste se během chladnějších dní nachladli? Víte, že další měsíc nebude vaše zdraví o nic lepší, protože už nyní ohlašují teplotní výkyvy? Jednou zima, podruhé teplo – tělo dostává skutečně zabrat, ale i s nachlazením a bolestmi v krku můžete jednoduše zatočit!

vitaminy-a-mineraly

Foto: Dr.Max lékárna

Brzy bude líp…

Bolí vás v krku, kašlete, pšikáte, nenávidíte ucpaný nos a zvýšenou teplotu? To vše vás může postihnout při nachlazení. Na trhu objevíte řadu léků, horkých nápojů nebo cucavých tabletek, které vám v kratší či delší době pomohou. Určitě nezapomínejte na staré dobré „zalézt do postele a vypotit se“. Tělo se skutečně potřebuje vypotit, ale na druhou stranu je nutné dodržovat pitný režim, když tělo ztratí hodně vody kvůli pocení. Pijte během celého dne, stačí malé dávky. Hlavně do sebe dostaňte vodu, minerálky, ale i horké čaje nebo vývary z masa a zeleniny.

 

Obklady a správná vlhkost vzduchu

Na bolesti v krku pomáhá také zvlhčování vzduchu v místnosti. Zmírnění bolesti v krku dosáhnete pravidelným kloktáním během dne. Kloktat můžete vodu se solí, jablečný ocet s vlažnou vodou nebo některé bylinky (heřmánek, šalvěj). Také se vám osvědčí zábaly a obklady na hruď a krk. Zkuste si namočit kapesník do olivového oleje a zlehka vše nahřát nad parou. Přiložte na hruď nebo na krk. Mezi známé a zlidovělé recepty patří obklad z tvarohu a cibule, ze sádla a muškátového oříšku nebo obklad z teplých uvařených brambor.

 

Přírodní tipy na boj s chřipkou

* pijte bylinkové čaje – na bolesti v krku pomohou divizna, jitrocel, zázvor, šalvěj, lipový květ, černý bez, řepík, sléz, řebříček, mateřídouška

* cucejte pastilky na bolest v krku, které zmírňují bolesti a usnadňují odkašlávání

* čaje si slaďte medem (nedávejte do horkého nápoje) a ochuťte citrónem

* na zablokované dutiny a nos pomůže inhalování eukalyptové páry

* teplý černý čaj smíchejte s troškou másla a lžící medu – pomůže na škrábání v krku

* usnadnění dýchání zajistí inhalační masti s mentolem, eukalyptovým olejem a kafrem – potírejte si jimi čelo a spánky

* s nachlazením si snadno poradí citrusové plody nebo med – jezte je několikrát denně

* u bakteriálních infekcí je potřeba začít léčbu antibiotiky, k uzdravení pomůže i Priessnitzův zábal, kdy se dá na krk ve vodě pokojové teploty namočená látka    (vyždímaná) a přes ni třeba šála nebo nějaká jiná suchá látka

 

Prevence – součást i vašeho života

Jakmile dokončíte boj s bolestí krku a s nachlazením, nenechte nic náhodě a věnujte se prevenci. Spočívá hlavně v celkovém posílení imunity. Obranyschopnost organismu zvýšíte díky otužování, vyvážené stravě s vitamíny a živinami a přiměřeném pohybu nejlépe na čerstvém vzduchu. Pochopitelně se musíte během chladnějších dní vhodně oblékat a zabránit prochladnutí. Naopak není dobré tělo přehřívat a navlékat ho do hodně teplého oblečení, zejména děti jsou posléze choulostivější a nachladnout mnohem dříve. Lze také sáhnout po různých doplňcích stravy.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Levné ubytování pro studenty

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz