Letní dovolená v karavanu

Kdo se domnívá, že karavany jsou dobou dávno minulého režimu, mýlí se. Existuje mnoho dobrých důvodů, proč se dovolená karavanem vyplatí i v dnešní době. Co takhle zažít letošní prázdniny trochu jinak?

karavan

Poznáte nové lidi. Když zaparkujete v kempu, dostanete se do společnosti lidí, kteří cestují podobně jako vy. Vsaďte se, že si s nimi budete rozumět. Na veřejných tenisových kurtech nebo v restauracích se určitě s někým zapovídáte.

Nemusíte nic bookovat dopředu. Odpadnou vám starosti s bookováním hotelu. V kempech vám stačí kousek země, nemusíte čekat, než někdo převlékne postel, a odjet je možné taktéž kdykoliv.

Je to šetrné k životnímu prostředí. V případě pronájmu obytného vozu strávíte většinu dovolené v přírodě. Žádný člen rodiny nebude mít šanci sedět u počítače nebo televize.

Je to relativně levné. Náklady na kemp a půjčení levného karavanu jsou pochopitelně nižší než za hotelový pokoj. Vlastní jídlo je levnější než stravování v restauracích.

Uslyšíte zajímavé věci. Karavan podobně jako stan není příliš zvukotěsný. Uslyšíte zajímavé rozhovory ostatních táborníků, zpěv a kytary, cvrčky nebo pramínek nedalekého potoka.

Sblížíte se. 24/7 budete s rodinou v uzavřeném prostoru, kde vás nebude rozptylovat televize. Takhle strávených pár dní může hodně zlepšit vaše vztahy. Vybudujete si toleranci a zvyknete si na své nepříjemné zvyky.

Pojedeme karavanem

Přesvědčili jsme vás? Základem je rozmyslet si, zda toužíte po obytném přívěsu (jinak zvaném karavan) nebo obytném autě. Výhody obecně mluví spíš pro karavan, protože je prostornější a lze ho kdykoliv odpojit. Když se rozhodnete, že pojedete na výlet, karavan odpojíte a zanecháte v kempu. V případě obytného vozu si vozíte celou domácnost neustále s sebou. Musíme však dodat, že je pohodlnější na jízdu. Vymotávat se s karavanem není pro začínající řidiče vůbec jednoduché.

K řízení obytného vozu vám stačí řidičský průkaz skupiny B, jeho používání má pochopitelně pár specifických podmínek (např. je uvnitř zakázáno kouřit, používat běžný toaletní papír do chemického WC). Jinak si karavan může půjčit kdokoliv. Širokou nabídku obytných vozů pro různý počet lidí nabízí půjčovna karavanů a obytných vozů Bydliky.cz. Doporučujeme si vybrat a zarezervovat co nejdříve. Čím více se blíží prázdniny, tím roste zájem.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz