Jak výrazně ušetřit na letenkách?

Milujete cestování? Pokud ano, je ideální možností volit leteckou dopravu. Důvodů je k tomu hned celá řada. Tím hlavním jsou samozřejmě i ceny letenek, které mohou být opravdu nízké. Pokud právě o takové máte zájem, podívejte se spolu s námi, jak levné letenky najít. Sami budete pozitivně překvapeni, jak jednoduché to v současné době může být a že se do celého světa můžete podívat i bez toho, abyste se museli zadlužit.

aerial-500503__340

Letecká společnost je základ

Leteckých společností je na celém světě na několik desítek. Pokud nechcete šlápnout vedle, je samozřejmě třeba najít tu nejlevnější. Jak to udělat? Poradíme, že správnou volbou jsou dnes takzvané nízkonákladové letecké společnosti. Právě u nich jsou letenky jedny z nejvýhodnějších. Pokud hledáte letenky z Prahy, můžete si být jisti, že i odtud jich celá řada odlétá, a to samozřejmě různými směry. Právě volba dané letecké společnosti je prvním krokem k tomu, jak na letenkách výrazně ušetřit. Jisti si můžete být i tím, že daná sleva je ve výši třeba i několika tisíců, ale i desetitisíců korun. V závislosti na cílové destinaci.

Vyberte si správné letiště

I odletové letiště hraje roli v tom, kolik vás bude samotný let vlastně stát. Pamatujte na to, že letecké společnosti musí platit letištím poplatky, které souvisí s možností jeho využití. Logicky proto platí, že menší letiště mohou mít i nižší poplatky, což se pozitivně projeví na ceně letenky. Na druhou stranu může platit i to, že lze ušetřit také na velkých letištích, ale jenom v kombinaci s určitou leteckou společností. Mezi nejznámější v Evropě patří:

  • Praha
  • Vídeň
  • Frankfurt

Zkuste kombinaci více letů

Ve světě letecké dopravy není nic neobvyklého, že při konkrétní cestě můžete vyrazit hned několika směry. Mnozí lidé vyhledávají hlavně přímé lety, které sice sou nejpohodlnější, ale zároveň mohou patřit mezi ty dražší. Proto může být lepší volbou volit let s mezipřistáním, nebo přestupem. Díky němu mohou vyjít levně třeba letenky do USA. Pokud si porovnáme možnost přímého letu z Prahy, nebo přestup ve Španělsku, rozhodně vyjde cenově lépe možnost číslo dvě. To je cesta, jak ušetřit na letenkách.

Pozor však na správnou návaznost letů. Vždy je dobré počítat s dostatkem času, který bude na přestup k dispozici. Jedině tak máte jistotu, že se do druhého letadla dostanete včas. Pokud chcete být skutečně v klidu, je dobré počítat s časem alespoň v délce dvou až tří hodin.

Jak je to se zavazadlem?

Ano, i to ovlivňuje cenu samotného letu. Mnoho společností umožní bezplatnou přepravu, pokud dodržíte velikostní a váhový limit. Poté nejsou letenky za babku problém. Pamatujte, že zavazadla se dělí do dvou skupin, a to na odbavovaná a kabinová. Konkrétní informace vždy podá daná letecká společnost a její jasné podmínky a předpisy.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Levné ubytování pro studenty

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz