Moravské vinohrady z ptačí perspektivy

Ne, nevydáme se na některé ze sportovních letišť, abychom se za nemalý peníz vznesli k oblakům a z perspektivy vyhrazené opeřencům a pilotům shlédli na zemský ráj to na pohled. Nikoliv! Zapojíme orientační smysl, nebudeme se bát fyzické námahy a za to se nám dostane odměny. A to nemalé!

mikulov-658105__340

Jižní Morava pod nohami

Vystoupáme po schodech a schodištích, vyšplháme po svazích až tam, kde slunce přívětivě shlíží na úrodný kraj a dává vzniknout lahodnému moku.

  • Kraví Hora – 12 metrů vysoká rozhledna z roku 2006 stojí nad stejnojmennou recesistickou vinařskou obcí
  • Minaret v parku lednického zámku se už od roku 1797 tyčí do výše 65 metrů
  • Slunečná – tady naleznete nejen 18,6 metrů vysokou rozhlednu ale i vinný sklípek a nádherné výhledy až k Pálavským vrchům
  • Starý vrch – budeme se možná opakovat, ale i tady Vás čekají nádherné rozhledy. Tentokrát však nad Hustopečemi a přímo z mandloňového sadu.
  • Kalvárie – jako jediná z rozhleden zdejšího regionu zbudovaných v nedávných letech, je vystavěna jako zděná stavba a z jejího vyhlídkového ochozu ve výšce 11 metrů se můžete znovu pokochat nejen uklidňujícím výhledem na nekonečné vinohrady, ale také na jednu z Novomlýnských nádrží, nedalekou Pálavu a vůbec.

Výhledy našich dědů a babiček

Jižní Morava je sice považována za nížinatou oblast, ale i tady jsou místa, odkud oko návštěvníka se zalíbením spočine na zdánlivě nekonečném koberci zeleně táhnoucího se až za obzor. Místa, která stvořila příroda a ve své genialitě nám jejich prostřednictvím nabídla prostou, ale neopakovatelnou krásu. Vystoupejte na Svatý Kopeček u Mikulova s kaplí sv. Šebestiána a zvonicí na jeho vrcholu. Nelitujte námahy a shlédněte na kraj pod Vašimi nohami od zříceniny hradu Děvičky. Ta tak činí již od roku 1222 a dosud jí to nezevšednělo.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz