Jak ušetřit při nákupu herního notebooku

Herní notebooky musejí splnit určitě parametry. Co je při pořizování takového zařízení úplně nejdůležitější a jak na nákupu ušetřit?

Podle čeho vybrat herní notebook

Notebook na hraní charakterizuje především adekvátně vysoký výkon, přestože si musíme uvědomit, že stolní počítač je nenahraditelný a přenosný laptop mu může konkurovat jen stěží. Méně nároční hráči si ale vhodné zařízení určitě najdou. Zaměřit se při výběru musíme hlavně na následující komponenty:

Grafická karta

Grafická karta je u tohoto typu zařízení přirozeně jedním z nejdůležitějších parametrů. Obecně se můžete řídit podle čísla modelové řady, čím vyšší, tím lépe. Na trhu se setkáte se dvěma dominantními výrobci karet – AMD a nVidia.

Tip redakce:  Tepelná čerpadla pro úsporu financí a zajištění tepelné pohody v domácnosti

Například model NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB GDDR5 plně obstojí i u náročnějších her. Kartu je kvůli vyšší výkonnosti potřeba vždy volit dedikovanou, to znamená takovou, která používá vlastní paměť.

RAM

RAM paměť významným způsobem podmiňuje celkovou výkonnost našeho počítače. Současné notebooky už využívají paměť typu DDR dovolující dvojnásobnou rychlost přenosu dat. Velikost paměti se stanovuje v GB.

Méně nároční hráči si vystačí s pamětí o velikosti zhruba 4 až 8 GB. Ti nejnáročnější by se však neměli rozhodně zdráhat koupit si stroj s až 32 GB.

CPU

CPU neboli procesor je nutnou součástí mnoha zařízení, nejen počítačů. Díky němu je totiž možné realizovat výpočetní operace. Zároveň řídí i všechny další komponenty, s nadsázkou by se tak dal přirovnat k mozku.

Tip redakce:  Jak se vybavit na kapra?

Určujícím pro výkon procesoru je hlavně jeho frekvence a počet jader. Jakýmsi startovacím základem pro všechny hráče by měl být alespoň procesor Intel Core i5, pro náročnější hry ale i novější.

Displej

Určující je jednak velikost displeje, jednak typ zobrazovací technologie a jednak rozlišení. V podstatě většina moderních notebooků už disponuje IPS panelem, který nahradil starší TN. Víceméně standardem je také Full HD rozlišení 1920 × 1080 pixelů.

Velikost displeje je do značné míry kompromisem mezi pohodlnou prací a dostačující mobilitou. Budeme-li notebook přenášet, zvolíme 15,6 palce. Pokud nám bude sloužit jako alternativa stolního PC, můžeme mít i větší o úhlopříčce 17,3 palce. 

Disk

Otáčkové disky začínají být překonané pro svou nevyhovující rychlost. Do herního notebooku je na místě SSD. Standardní velikostí je 256 GB.

Tip redakce:  Zateplené dětské holínky - boty i do zimní nepohody

Cena

Cena hraje pro většinu uživatelů důležitou roli. Levný herní notebook s „horšími“ parametry může mnoha nenáročným hráčům stačit a není nutné si hned kupovat nejdražší zařízení na trhu.

Řešením jsou také použité herní notebooky, které jsou citelně levnější než nové modely. Repasovaný herní notebook může být levnější dokonce až o 70 %. Zůstává vám na něj záruka ve zkrácené délce 12 měsíců. A samozřejmě je před prodejem testován a projde si servisem.

Autor: inComputer.cz – repasovaná výpočetní technika

2 Komentáře od “Jak ušetřit při nákupu herního notebooku”

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz