Jak správně pečovat o svoji motorku

Motorka je skvělý koníček, ale zabere také spoustu času při samotné péči o motorku. Na motorce se nedá pouze jezdit a nijak se o ni nestarat, protože by brzy vypověděla svoji funkčnost. V tomhle článku se podíváme na základní kroky péče o motorku.

Čištění motocyklu

Čas od času je nutné motocykl vyčistit. Na motocyklu se průběžně usazují nečistoty, které později mohou omezit, dokonce i poškodit funkci motorky. Na čištění motorky je možné použít běžné neagresivní čistící prostředky. Stroj je nutné čistit za studena a po jízdě ho prvně nechat vychladnout. Čas od času je také dobré vyčistit pneumatiky, jednotlivé drážky gumy a rámy kol.

Tip redakce:  Nové modely Škoda jsou na vrcholu ve svých třídách

Výměna dílů

Některé díly motorky jsou určené k pravidelné výměně. Jde například o vzduchový filtr, olejový filtr, brzdové destičky, gumy nebo samotný olej. Vše co je nutné pravidelně měnit najdete v manuálu vašeho motocyklu, kde najdete také po kolika kilometrech dané části měnit. Na výměnu těchto částí určitě není dobré zapomínat, protože mají vliv na funkčnost a bezpečnost vašeho ježdění.

 

Koroze opotřebení a poničení materiálu

Často se může stát, že se materiál některé části motorky poškodí nebo opotřebí. V takovém případě je potřeba zvážit, zda není daná část nebezpečná a dobře plní svoji funkci. Takovou část je ve většině případů možné vyměnit za novou. V případě objevení koroze lze použít různých přípravků na zastavení koroze. Lze také použít vhodný olej, který ale nepoužívejte na zahřívající se části, jako je například výfuk nebo motor.

Tip redakce:  Repas turba pomáhá motoristům prodloužit životnost jejich vozidla

Vhodné garážování

Motorku také není vhodné nechávat běžně venku. Jednak hrozní snadnější odcizení motocyklu, a také je motorka vystavována přírodním vlivům jako je déšť a vítr. Motorka je sice vhodně izolována a jízda v dešti jí nedělá problém, při delším stání v mokrém prostředí se ale voda může dostat k elektronice a korodujícím částem. Silný vítr zase může motocykl shodit ze stojanu a poškodit. Garážování motocyklu je určitě na místě.

Redakce Press-News

Doporučuje další zajímavé články na mediích

eKompetence.cz

StyleMag.cz

In-In.cz

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz