Jak správně pečovat o svoji motorku

Motorka je skvělý koníček, ale zabere také spoustu času při samotné péči o motorku. Na motorce se nedá pouze jezdit a nijak se o ni nestarat, protože by brzy vypověděla svoji funkčnost. V tomhle článku se podíváme na základní kroky péče o motorku.

Čištění motocyklu

Čas od času je nutné motocykl vyčistit. Na motocyklu se průběžně usazují nečistoty, které později mohou omezit, dokonce i poškodit funkci motorky. Na čištění motorky je možné použít běžné neagresivní čistící prostředky. Stroj je nutné čistit za studena a po jízdě ho prvně nechat vychladnout. Čas od času je také dobré vyčistit pneumatiky, jednotlivé drážky gumy a rámy kol.

Výměna dílů

Některé díly motorky jsou určené k pravidelné výměně. Jde například o vzduchový filtr, olejový filtr, brzdové destičky, gumy nebo samotný olej. Vše co je nutné pravidelně měnit najdete v manuálu vašeho motocyklu, kde najdete také po kolika kilometrech dané části měnit. Na výměnu těchto částí určitě není dobré zapomínat, protože mají vliv na funkčnost a bezpečnost vašeho ježdění.

 

Koroze opotřebení a poničení materiálu

Často se může stát, že se materiál některé části motorky poškodí nebo opotřebí. V takovém případě je potřeba zvážit, zda není daná část nebezpečná a dobře plní svoji funkci. Takovou část je ve většině případů možné vyměnit za novou. V případě objevení koroze lze použít různých přípravků na zastavení koroze. Lze také použít vhodný olej, který ale nepoužívejte na zahřívající se části, jako je například výfuk nebo motor.

Vhodné garážování

Motorku také není vhodné nechávat běžně venku. Jednak hrozní snadnější odcizení motocyklu, a také je motorka vystavována přírodním vlivům jako je déšť a vítr. Motorka je sice vhodně izolována a jízda v dešti jí nedělá problém, při delším stání v mokrém prostředí se ale voda může dostat k elektronice a korodujícím částem. Silný vítr zase může motocykl shodit ze stojanu a poškodit. Garážování motocyklu je určitě na místě.

Redakce Press-News

Doporučuje další zajímavé články na mediích

eKompetence.cz

StyleMag.cz

In-In.cz

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz